kapat ikonu

Türk Telekom'dan enflasyon kampanyasına destek

‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’na bir destek de Türk Telekom’dan geldi...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’na telekomünikasyon devi Türk Telekom da dâhil olacağını açıkladı. Türk Telekom, "Mutlu Tarifeler"e numara taşıma ve yeni hat tesisi yoluyla gelen müşterilere, 3 ay boyunca tarife fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim sunacağını duyurdu.
 
Bakan Albayrak’ın koordinesinde açıklanan ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’ için destekler gelmeye devam ediyor. Albayrak’ın açıkladığı ilk gün 100’ün üzerinde dev kuruluşun katıldığını açıkladığı ve yıl sonuna kadar özellikle enflasyon sepetinde fiyatı yükselen ürünlerde uygulanmaya başlanan enflasyon kampanyasına bir destek de Türk Telekom’dan geldi.
 
Türk Telekom'dan enflasyon kampanyasına destek-1
 
Türk Telekom, yaptığı yazılı açıklama ile Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'na destek kararı aldı.
 
3 AY BOYUNCA YÜZDE 10 İNDİRİM
 
23 Ekim’den itibaren, "Mutlu Tarifeler"e numara taşıma ve yeni hat tesisi yoluyla gelen Türk Telekom müşterilerine, tarife fiyatı üzerinden 3 ay boyunca ek yüzde 10 indirim uygulanacak. İndirimin, müşterilere otomatik olarak tanımlanacağı belirtildi.
 
KAMPANYA TEKLİFLERİ
 
2018’in sonuna kadar devam edeceği öğrenilen kampanyada tekliflerin, bin dakika ve bin mesaj üzerine 3 gigabayt 27 lira, 5 gigabayt 32 lira, 7 gigabayt 38 lira, 10 gigabayt 45 lira, 15 gigabayt 55 lira olarak belirlendiği bildirildi. Öte yandan ilk 3 ay bu fiyatlar üzerinden yüzde 10 indirim uygulanacağı vurgulandı.
 
ENFLASYONLA MÜCADELE KAMPANYASI
 
ABD ile yaşanan Brunson krizi, Türkiye’ye yönelik alınan yaptırım kararları ve direk olarak Türkiye’ye ve Türk ekonomisine uygulanan ticaret savaşlarının ardından dolar geçtiğimiz aylarda 7,5 seviyelerini de aşarak rekor kırmıştı. Spekülatif müdahalelerin ardından yaşanan bu dalgalanmaların sonucu enflasyona da yansımıştı. Eylül ayı enflasyon rakamlarının beklenilenin de üzerini aşarak, rekor seviyelere ulaşmıştı. Bakan Albayrak da çeşitli toplantıların ardından birçok kuruluş ile birlikte ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’nı açıklamıştı. İlk gün 100’ü aşan katılımcı programa desteklerini açıklamıştı. ‘’Türkiye Kazanacak’’ etiketiyle de ‘’enflasyonlamucadele.org.tr’’ adından bir internet sitesi kurulmuştu. Albayrak, bu mücadeleye katılmak isteyenlerin bu siteye girerek başvuruda bulunmalarını istemişti. İlk hafta 500’ü aşan katılımcı sayısı dalga dalga büyürken, Türkiye’deki dev şirketlerin yanı sıra çeşitli odalar, kuruluşlar da bu programa dâhil olduklarını ve ürünlerinde yüzde 10’a varan indirimler uygulanacağını bildirmişti. Öte yandan 2018 yılı sonuna kadar geçerli olacağı kaydedilen ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’na katılan firmaların indirim uyguladığı ürünler için de özel bir etiket de hazırlanmıştı.
 
 
 
 
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol