kapat ikonu

Türk Lirası dolar karşısında değerlenmeye başladı

Yurt içi ve yurt dışı dalgalanmalar nedeniyle dolar karşısında değer kaybı yaşayan TL, kaybettiği değeri geri kazanmaya başladı. Haftaya yatay başlayan dolar/TL satıcıların devreye girmesiyle 3,55 seviyesine geriledi.

Hafta başından bu yana yatay bir seyir izleyen dolar/TL satıcıların devreye girmesiyle 3,55 seviyesine geriledi. Dolar karşısında değer kaybına uğrayan TL, kaybettiği değeri geri kazanmaya başladı.
 

Dolar/TL 3,55 seviyelerine kadar çekildi

 
Milliyet Enpara'da yer alan habere göre, haftaya yatay bir seyirle başlayan dolar/TL, dolar kuru, satıcıların devreye girmesiyle önemli bir düşüş yaşayarak 3.5570 seviyelerine kadar geri çekildi.Türk Lirası, dolar karşısında Eylül 2016`dan bu yana görülen en dar bandında seyrediyor.

 

TL hem dolar hem de euro karşısında değer kazanıyor

 
Güne yükselişle başlayan ve 3.5880 seviyelerine kadar tırmanan dolar kuru, sonrasında satıcıların devreye girmesiyle önemli bir düşüş yaşayarak 3.5570 seviyelerine kadar geri çekildi. TL, sadece dolara karşı değil euro karşısında da değer kazanıyor. Euro/TL kuru 3.9980'i gördükten sonra 3.9680'e kadar indi.

 

Dolar/TL 2016 yılından bu yana en dar bandında yer alıyor

 
Türk Lirası, dolar karşısında Eylül 2016'dan bu yana görülen en dar bandında seyrediyor. Dolar/TL kuru, erken işlemlerde yüzde 0.3 gerileyerek bir haftanın en düşük seviyesini görmesinin ardından kayıplarını geri aldı.
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) düzenlediği Döviz swap ihalesine olan teklif, Pazartesi günü 1.5 milyar dolara gerileyerek 26 Nisan'dan bu yana en düşük seviyesine geriledi. Merkez Bankası'nın faizi ile 1 haftalık offshore lira maliyeti arasındaki makas, bu ayın başlarında görülen 142 baz puanlık zirveden 42 baz puana indi.
Kaynak: Enpara/Milliyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol