kapat ikonu

Türk Hava Yollarından Uyarı! Artık Uçuşlar Yapılmayacak

Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamalarda 6 Nisan tarihinden itibaren Atatürk Havalimanı'ndan yapılacak uçuşların yeni havalimanından gerçekleştirileceği dile getirildi.

Yeni havalimanının yapılmasından sonra yeni uçuşların tam olarak ne zaman yapılacağı merak konusu olmuştu. Bir süredir Türk Hava Yolları tarafından taşınmanın önümüzdeki aylarda gerçekleştirileceği dile getirilmişti. Ancak bu süreç içerisinde tam bir tarih verilmediği için uçuşların başlama tarihi kesin olarak bilinmiyordu.
 
Taşınma işlemleri birkaç ay önce başlayarak kademeli olarak yapılmaya başlandı. Ancak tam taşınma için geri sayım başlamamıştı. Bugün Türk Hava Yollarının sosyal medya hesaplarından beklenen açıklama yapıldı. Büyük taşınmanın yakın zamanda başlayacağı müjdesi verdi.
 
Atatürk Havalimanı Devri Sona Eriyor
 
Yapılan resmi açıklamanın ardından 6 Nisan 2019 tarihinden itibaren Atatürk Havalimanı üzerinden herhangi bir uçuş gerçekleştirilmeyecek. Yeni uçuşların tamamı yeni havalimanı üzerinden yapılacak. Türk Hava Yolları bütün uçuşlarını yeni havalimanı üzerinden gerçekleştireceklerini açıkladı.
 
İstanbul Havalimanı üzerinden gerçekleştirilecek uçuşların tarihleri konusunda net bir açıklama yapılmadı. Ancak planlamaların en kısa sürede belirlenmesi için çalışmaların başladığı dile getirildi. Şirket bünyesinde yapılan açıklamalarda 'Yeni evimizde uçuşların başlamasını büyük bir heyecanla bekliyoruz' diyerek heyecanlarını bir kez daha dile getirdiler.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol