kapat ikonu

Türk Dizilerinin Yasaklanmasının Nedeni Belirlendi

Arap ülkelerinde Türk dizilerinin çeşitli sebeplerden dolayı yasaklanmasının ardından Suudi Arabistan'ın kirli oyunlarının olduğu tespit edildi.

Arap ülkelerinde Türk dizilerinin çeşitli sebeplerden dolayı yasaklanmasının ardından Suudi Arabistan'ın kirli oyunlarının olduğu tespit edildi.
 
Arap dünyasına yayın yapan bir yayın grubu olan MBC Group bünyesinde şimdiye kadar onlarca Türk dizisi yayınlanıyordu. Türk dizilerinin ülkede büyük ilgi görmesinin ardından pazardaki payını küçültmek istemeyen Suudi Arabistan çeşitli oyunlar içerisine girdi.
 
Son dönemlerde yayın grubunda yayınlanan pek çok dizinin yasaklanması çeşitli tepkilere neden olmuştu. Bu süreçte yapılan araştırmalarda dizilerin yayından kaldırılma ve yasaklanma sebebi ortaya çıktı. Suudi Arabistan'ın Türkiye'ye çeşitli sebeplerden dolayı tavır aldığı öğrenildi.
 
Katar ile Suudi Arabistan arasında yaşanan sorunlarda Türkiye'nin Katar'a destek olması sebeplerin başında geliyor. Aynı zamanda Suudi Arabistan'ın kendi dizileri için pazar payı açmak amacıyla böyle yasaklamalara gittiği öğrenildi. Bölge halkının Türk dizilerine olan yoğun ilgisinden dolayı ortaya çıkan yasaklar tepki görmeye devam ediyor. Ancak Türk yayınlarını ortadan kaldırarak kendi yayınlarını ortaya koymak ve böylece bu pasta üzerinden daha fazla pay almayı amaçladıkları da iddia edilenler arasında yer alıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol