kapat ikonu

Turizmciler UBER'e karşı olduklarını açıkladılar

Özel taksi hizmeti veren UBER son zamanlarda turizmcilerin tepkilerine neden olmaya başladı.

Özel taksi hizmeti veren UBER son zamanlarda turizmcilerin tepkilerine neden olmaya başladı.
 
Taksicilik hizmetinin bir adım daha ön plana çıkarılması ve bu süreç içerisinde yurt dışında verilen özel taksicilik hizmetlerinin Türkiye'de de yaygın hale gelmesi için birtakım çalışmaların yapılmasına karar verilmişti. UBER Türkiye'de de hizmet vermeye başlayıp reklamlarının pek çok bölgede yapılmasının ardından sıklıkla kullanılan bir sistem haline geldiği görüldü. Ancak bu durum son zamanlarda çeşitli tartışmalara neden oldu. Taksicilerin uygulama sayesinde işlerinde meydana gelen bozulmalar çeşitli tartışmalara neden olmuştu.
 
Son olarak bu tartışmalara turizmcilerin de katıldığı ortaya çıktı. Yapılan uygulamaların yabancı menşeili olması nedeniyle kültür ve Turizm Bakanlığının bu duruma gerekli önlemleri almaları gerektiği özellikle belirtildi. Bu süreçte TÜRSAB'a kayıt olunması gerektiği aksi takdirde herhangi bir işlemin yapılmasının mümkün olmayacağı açıklandı. Turizmciler tarafından yapılan açıklamaların aynı şekilde taksici esnafı için bir umut olduğu öğrenildi. İşletme belgesi alınmadan yapılan işlemlerin şikayet edildiği takdirde ağır şekilde cezalandırılabileceği öğrenildi.
 
Taksiciler Birliği Başkanı tarafından yapılan açıklamaların ardından turizmcilere yapılan açıklamalarından dolayı minnettar olduklarını ve milli duruşlarından dolayı tebrik ettiklerini belirtmeleri dikkatlerden kaçmadı. Bu süreç içerisinde taksicilik mesleğinin zorluklarına bir yenisinin daha eklendiği ve gerekli desteklerde zor zamanların atlatılmasının planlandığı öğrenildi. UBER gibi çeşitli özel taksicilik hizmetlerinin süreci olumsuz etkilediğini özellikle belirtmeleri dikkat çekti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol