kapat ikonu

Turizmciler Bayram Tatilinin 9 Gün Olmasını Bekliyorlar

Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte özellikle turizmciler sezonu daha hareketli açmak için tatilin 9 güne çıkarılmasını istediler.

Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte yaz sezonunu hareketli bir şekilde açmaya hazırlanan turizmciler büyük bir heyecan içinde olduklarını dile getirdiler. 3 ile 6 Haziran tarihleri arasında Ramazan Bayramı olduğu ifade edilirken turizmciler bu konuda bazı beklentilerini hükümet ile paylaştılar. Tatilin 9 güne çıkarılmasını isteyen turizmciler böylece bereketli bir başlangıç yapabileceklerini ve ekonomiye de destek olabileceklerini dile getirdiler.
 
Türkiy eOtelciler Federasyonu tarafından file getirilen istekler çerçevesinde ekonomik anlamda turizmin katkı saplaması için hükümetten birtakım destekler beklediklerini dile getirdiler. Bunun için bayram tatilinin uzatılmasının son derece iyi bir fırsat olabileceği dile getiriliyor.
 
Tatil 9 Güne Çıksın
 
Geçtiğimiz yıllarda hükümet tarafından verilen destek sonrasında bayram tatili uzatılmıştı. Turizmciler geçmişi örnek göstererek tatilin uzatılmasının ardından yaşadıkları hareketliliği bir kez daha dile getirdiler. Yetkililerin bu konuyu bir an önce görüşmelerini ve bir karara bağlamalarını isteyen turizmciler bu karara göre bir yol haritası belirlemeyi amaçlıyorlar.
 
Turizmciler tarafından Ramazan Bayramı'nın uzatılması için gerçekleştirilen çağrılara hükümet cephesinden nasıl bir yanıt verileceği ise merak konusu haline geldi. Normalde arife günü 3 Haziran Pazartesi olarak belirlenmiş durumda. Bayram tatili ise Perşembe günü son buluyor. Bunun ardından Cuma gününün tatil olarak belirlenmesi ve böylece hafta sonu ile birleştirilmesi isteniyor. 9 günlük bayram tatilinin sezonun ilk başladığı bu tarihlerin büyük bir hareketlilik içerisinde gerçekleştirilebileceği ifade ediliyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol