kapat ikonu

Turizm Sektöründe Yeni Rekorlar Geliyor!

Yaz sezonunun gelmesi ile birlikte turizm sektöründe hareketlilik başladı. Bu yıl pek çok rekor bakımından son derece hareketli olacağı düşünülüyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı olan Nadir Alpaslan Bodrum'da devam eden ve yaklaşık iki yıldır süren Bodrum Kalesi restorasyon çalışmalarını inceledi. Geçtiğimiz günlerde çalışmaların büyük bir kısmının sona ermesi sebebiyle Bodrum Kalesi ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştu. Katıldığı programda çalışmaları ve yapılanları yerinde izlerken gazetecilere konu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.
 
Müzeler Haftası'nın ilk gününde merakla beklenen Bodrum Kalesi'nin açılmasının son derece önemli olduğunu belirtirken buranın ülkenin tarihi ve turistik alanları açısından son derece önemli olduğunu bir kez daha dile getirdi. Bodrum özellikle ülkenin önemli ve merkezi bir turizm bölgesi olarak bilindiği için bir süredir kapalı olan kalenin turizm faaliyetleri açısından son derece olumsuz etkiler verdiğinin altını çizdi. Bodrum Kalesi'nin 60 yıldır müze formunu koruduğunu özellikle altını çizmesi dikkatlerden kaçmadı.
 
Kale'nin Tamamı Henüz Açılmadı
 
Kalenin ziyarete açılmasının ardından restorasyonun hala devam ettiği ve bu sebeple hala kapalı olan bölgelerin olduğu ifade edildi. Gelecek sezona yetiştirilecek çalışmaların ardından kalenin tamamı ziyarete açılmış olacak.
 
Bununla birlikte turizm sektörünün bu yıl ortaya çıkması beklenen tablo için son derece heyecanlı olduğunun altını çizdi. 70 milyon turist beklenildiği ifade edilirken elde edilecek gelirin büyük bir kısmının ekonomiye ciddi bir katkı sağlaması da beklentiler arasında yer alıyor. Bu yıl geçmiş dönemdeki kötü hatıraları silecek ve herkesin memnun kalacağı yeni rekorların oluşmasının beklendiği bir kez daha dile getirildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol