kapat ikonu

Turizm desteği artırılarak devam edecek

Turizm alanında Bakanlık tarafından verilen desteklerin 2018 yılı itibari ile artırılmasına karar verildi.

Turizm alanında Bakanlık tarafından verilen desteklerin 2018 yılı itibari ile artırılmasına karar verildi.
 
Bir süredir Turizm alanında birtakım olumsuz durumlar yaşanmış ve bu olumsuz durumlar çerçevesinde sistemin tekrar eski günlerine dönmesi için birtakım desteklerin devam etmesi planlanıyor. Seyahat acentelerinin bu konuda getirecekleri turist başına aldıkları ücret yeni yılla birlikte tekrar görüşüldü ve bu görüşmelerin ardından desteklerin artırıldığı öğrenildi.
 
Seyahat acentelerine 2017 yılında verilen destekler tekrar gözden geçirildi. Bu destekler üzerinden yeni yılda yüzde 40 oranında bir artışın yaşanması bekleniyor. Yüzde 40 seviyelerinde meydana gelecek artışın ardından 800 milyon liralık bir destek verilecek. Bu sayede turizm sektörünün yaşamış olduğu kötü yılların verilecek desteklerle birlikte tamamen silinmesi amaçlanıyor.
 
Turizm alanında 2018 yılında büyük bir çıkış yakalanması bekleniyor. Bunun için Bakanlık tarafından bütçe görüşmelerinde turizm sektörü için büyük bir alan ayrıldı. Ayrıca 200 kişilik bir uçak içerisinde 150 ve fazlasında turist getiren acenteler için verilecek desteğinde yüzde 30 oranında artırılmasına karar verildi. Bu konuda çalışmalar devam ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol