kapat ikonu

Turizm Bakanı Açıkladı; 'Turist Sayısı Yüzde 15 Oranında Artacak'

Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy 2019 yaz sezonu turist sayısında yüzde 15 oranında bir artışın yaşanabileceğini düşündüklerini ifade etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaz sezonunun açılmasına az bir zaman kalmışken sezon hakkına önemli değerlendirmelerde bulundu. Son yıllarda Türkiye için yaşanan kötü günlerin ve karalama kampanyalarının geride kaldığını ve bu yıl büyük bir gelişim göstereceği düşünülüyor. Bakan Nuri Ersoy açıklamalarında 'Bu yıl yaz sezonunda turizm sektöründe turist sayısının yüzde 15 oranında artacağını öngörüyoruz' ifadeleri ile umutlu bir açıklamada bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Muğla'da düzenlenen bir program kapsamında Fethiye ilçesine ziyarette bulundu. İlçede bir süredir ihale sorunları sebebiyle restorasyonun durduğu Telmessos Antik Tiyatrosu'na ziyarette bulundu. Bu ziyareti sırasında incelemelerde bulundu. Antik tiyatronun akıbeti hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Bakan Ersoy açıklamalarında 'Bu tiyatronun bizim açımızdan iki farklı önemi bulunuyor. Acilen sorunların çözülmesi ve Türkiye'ye yeniden kazandırılması için çalışmalar yapacağız. Turizm açısından da son derece önemli. Denize sıfır olma özelliği sebebiyle dünyada bir ilk olduğunu söyleyebiliriz. Restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından 500 kişilik bir tiyatro olacak ve kültür sanat açısından kullanarak yaz sezonunu değerlendirebiliriz.' dedi.
 
2019 Turizm Sezonu Hareketli Olacak
 
2019 yılı yaz sezonunun açılmasına çok az bir zaman kala yazlık bölgeler değerlendirildi. Herhangi bir sorun yaşanmayacağını düşündüklerini belirten Bakan Ersoy turist sayısında önemli bir artış beklendiğini ifade etti. Bu yaz gelecek yabancı turist sayının yüzde 15 oranında artacağı yönündeki beklentiler devam ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol