kapat ikonu

Turizm Ağı Hız Kesmeden Devam Ediyor

Bu yıl düzenlenen dünya kupası ve seçim çalışmaları gibi çeşitli durumların turizm sektörünün baltalanmasına izin verilmediği ifade edildi.

Bu yıl düzenlenen dünya kupası ve seçim çalışmaları gibi çeşitli durumların turizm sektörünün baltalanmasına izin verilmediği ifade edildi.
 
Turizm sektöründe yaşanan sıkıntıların bu yılla birlikte son bulması sonrasında yurt dışından pek çok yabancı turistin geldiği ifade edilmişti. Bunun üzerine Türkiye tur operatörleri arasında en çok tercih edilen ülkeler arasında yer aldığını ifade etti. Türkiye geçen yıllara göre bakıldığı zaman turizm alanında rekor kırmaya başladı.
 
Turizm sektöründe gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde Antalya'nın rekor kırması ve başarı anlamında dikkat çektiği ifade edildi. Haziran ayının sonu itibariyle 4 milyon rakamının da aşıldığı ifade edildi. Yaz boyunca kentin 14 milyon hedefinin tutturulması bekleniyor.
 
Daha önceki yıllarda yaşanan sorunlar bu çerçevede sona ermiş oldu. Daha önce ülkeyi gelmeyi bırakan Rus ve Almanların'da sektörde son derece etkili oldukları ve ülkeye geri dönmeye başladıkları ifade edildi. Yurt dışı pazarında yaşanan geri dönüşler bu çerçevede turizm sektöründe coşkuyla karşılanmaya başladı. Turizm sektöründe yaşanan gelişmeler çerçevesinde turizm sektöründe seneye İspanya ile yarış haline girebileceğimiz düşünülüyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol