kapat ikonu

Turizm açığını Ukrayna dolduracak

Türkiye’nin Ruslardan boşalan turizm açığını Ukraynalılar dolduracak.

TÜROB Başkanı Timur Bayındır, bu yıl Ukrayna’dan gelecek turist sayısında yüzde 10’luk bir artış yaşanacağını ve otel işletmecilerin kişisel tatil planlarına uygun hazırlık yapması gerektiğini dile getirdi.
 
TÜROB Başkanı Bayındır yapmış olduğu yazılı açıklamada, TÜROB’un Ukrayna’nın başkenti Kiev’de tertiplediği 22. UITT (Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın ardından Ukrayna pazarıyla ilgili beklentisini paylaştı.
 
Milliyet'in haberine göre, Ukrayna’nın turizm açısından Türkiye’nin önemli kaynaklarından biri olduğunu ifade eden Bayındır, Rusya’da etkinlikleri önemli oranda engellenen Türk turizm şirketlerinin Ukrayna kapasitelerini artıracağını belirtti.
 
Bayındır her yıl Türkiye’ye 700 bin Ukraynalı turist geldiğini ve tur şirketlerinin bu rakamı 2016-2017 yılları için önemli ölçüde artıracağını dile getirdi.
 
Ukraynalı turistlerin alım güçlerinin azaldığını ve yurt dışına çıkmak daha az kişinin para ayırabileceğini ifade eden Bayındır, turistlerin yüksek oranlarda indirim fırsatlarını beklediklerinin gözlemlendiğini ifade etti.
 
Ukraynalı turistler Türkiye tatillerinde öncelikli olarak İstanbul ve Antalya’yı tercih ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol