kapat ikonu

Turistler Ağrı'ya Akın Ediyorlar

son dönemlerde Nevruz Bayramını kutlamak için İranlı turistlerin Ağrı için yola çıktıkları ve bölgeye büyük bir ilginin yöneldiği ifade edildi.

son dönemlerde Nevruz Bayramını kutlamak için İranlı turistlerin Ağrı için yola çıktıkları ve bölgeye büyük bir ilginin yöneldiği ifade edildi.
 
Havaların ısınması ile birlikte Nevruz için gerekli hazırlıklar yapılmaya başlandı. Bu konuda Ağrı Belediyesi tarafından çalışmaların hız kesmeden devam ettiği öğrenilirken bölgeye özellikle İranlı turistlerin sayısının son derece yoğun olduğu ifade edildi.
 
Belediye tarafından bölgenin misafirperverliğinin en iyi şekilde gösterilmesi için sınır bölgesinde çiçek ve çikolata ikramı eşliğinde bir karşılama töreninin düzenlendiği açıklandı. Özellikle İranlı turistlerin Nevruz bayramını kutlamak amacıyla Ağrı'yı tercih etmeleri dikkat çekti.
 
Bölgeye şimdiden yoğun bir şekilde turist akışı başladı. Bu sayıların ilerleyen günlerde artarak devam etmesi bekleniyor. Geçen yıl ile bir karşılaştırma yapıldığı zaman bu yıl ülkeye girecek araç sayısının çok daha fazla olması bekleniyor. Geçen yıl 9 bin civarında araç girişinin yapıldığı tespit edildi. Şehre gelen turistlerin konaklama, yiyecek ve alışveriş gibi harcamaları sebebiyle bölge esnafının kazançlarının artması bekleniyor. kimsenin mağdur olmaması için her türlü önlem ve tedbir alındı.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol