kapat ikonu

Tüpraş erken aşama girişimcilere destek veriyor

"Yeni Fikirler Yeni İşler" Hızlandırma Programı’nın stratejik partneri olan Tüpraş, erken aşama girişimcilere destek sağlıyor.

  • Gündem
  • 09 Ekim 2018 11:08
  • Son Güncelleme: 09 Ekim 2018 23:40

Girişimcilik ekosistemi ile entegrasyon çalışmaları kapsamında 2018 "Yeni Fikirler Yeni İşler" Hızlandırma Programı’nın stratejik partneri olan Tüpraş’ın, erken aşama girişimcilere destek verdiği öğrenildi.

Türkiye’de enerji sektöründe lider konumda bulunan Türaş, girişimcilik ekosistemi ile entegrasyon çalışmaları kapsamında 2018 "Yeni Fikirler Yeni İşler" Hızlandırma Programı’nın stratejik partneri oldu.

200’DEN FAZLA İŞ FİKRİ TİCARİLEŞTİ

Tüpraş Kurumsal İletişim Müdürlüğü, konu ile alakalı bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji odaklı girişimcilik programı ODTÜ TEKNOKENT tarafından düzenlenen "Yeni Fikirler Yeni İşler" (YFYİ) Hızlandırma Programı'nın bugüne kadar 200’den fazla iş fikrinin ticarileşmesi ve bin yeni istihdamın oluşturulmasına katkı sağladığı ifade edildi.

Tüpraş tarafından, bu program kapsamında erken aşama girişimcilerinin desteklendiği belirtilen açıklamada, şu tarz konular ele alındı:

0-36 AY TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİ DE YFYİ’YE DÂHİL OLABİLİYOR

Lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve mezunlarının yanı sıra, 0-36 ay süreli teknoloji şirketlerinin de YFYİ sürecine dâhil olabileceği kaydedilen ve bu yıl 14’üncüsü gerçekleşen 'Yeni Fikirler Yeni İşler’ Hızlandırma Programı'nda 55 girişimci ekibin yer aldığı bilgisi paylaşıldı.

22 EKİM ‘’DEMO DAY’’DE YER ALDI

Girişimcilere bin saatin üzerinde eğitim ve mentorluk hizmetinin sunulduğu, ekiplerin eğitim ve mentorluk hizmetleriyle olgunlaştırdıkları çözümlerini 5 Eylül’de gerçekleşen yarı finalde sundukları ve 22 ekibin Sunum Günü (Demo Day) etkinliğine katılmaya hak kazandığı kaydedildi.

HERA VE SENSGREEN ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU

Sunum Günü, girişimcilerin yenilikçi fikir ve çözümlerini üç dakikalık sunumlar hâlinde katılımcılara tanıttığı, Tüpraş özel ödüllerinin, sanal gerçeklik bazlı kişilik analizi uygulaması üzerine çalışan HERA ile binalarda enerji verimliliği ve kişilerin konforu üzerinde çalışan Sensgreen ekibine Tüpraş Yatırımlar ve Planlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Zağra tarafından takdim edildiği ifade edildi.

GİRİŞİMCİLER VE YENİLİKÇİ FİKİRLER DESTEKLENİYOR

Tüpraş, kurum içi girişimcilik çalışmalarını devam ettirirken, girişimcilik ekosistemini ve yenilikçi fikirleri de desteklemeyi sürdürüyor.

Tüpraş Yatırımlar ve Planlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Zağra, erken aşama girişimcilere destek olarak sektörün ve ekosistemin gelişimine katkı sağlamayı hedeflediklerini, stratejik ortaklıkları kapsamında "Yeni Fikirler Yeni İşler’’ ile fikirlerin girişime dönüşme süreçlerini takip ederek, girişimcilerle beraber eğitim programları düzenlediklerini ve girişimcilere mentorluk desteği verildiğini açıkladı. Tüpraş olarak bu aşamalarda da aktif olarak yer aldıklarını beyan eden Zağra, program sayesinde iş birliği yapılabilecek ve ekosisteme önemli katkılar sağlayacak girişimciler kazandıracaklarına inandığını ifade etti.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol