kapat ikonu

Trump'tan Türkiye'ye yaptırım tehdidi! Dolar ne kadar oldu?

ABD Başkanı Trump, olası bir Suriye operasyonu olması durumunda Türkiye'ye yaptırım uygulayacağını söyledi. Bu açıklama sonrası dolar kuru da fırladı.

  • Gündem
  • 07 Ekim 2019 20:50
  • Son Güncelleme: 09 Ekim 2019 09:38

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde yapmayı planladığı olası bir operasyon hakkında açıklama yaptı. Açıklamasında tehditler savuran Trump'a her kesimden insan tepki gösterdi.

Türkiye'ye yaptırım tehdidi

ABD Başkanı Trump, resmi Twitter hesabından Türkiye'ye hedef alarak yaptırım tehditleri savurdu. Trump, Twitter'dan Türkiye'nin olası Suriye operasyonuna dair açıklama yaptı.

Trump, "Daha önce önemle belirttiğim gibi yine tekrar ediyorum: Eğer Türkiye eşsiz bilgeliğim içinde sınırları aşma olarak değerlendireceğim bir şey yaparsa, daha önce yaptığım gibi Türkiye ekonomisi mahvedip yok edeceğim. Türkiye Avrupa ve diğerleri ile beraber olmalı bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Trump daha önce Suriye'nin kuzeyinden çekilme kararı aldıklarını belirterek, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna askeri harekat başlatmasına olumlu yaklaşmıştı.

Dolar ne kadar oldu?

Trump'ın Türk ekonomisiyle ilgili attığı tweet sonrası dolar 5,80 TL'nin üzerine çıktı.

Etiketler
İlişkili Haberler
Erdoğan-Trump görüşmesi piyasaları nasıl etkiledi?Erdoğan-Trump görüşmesi piyasaları nasıl etkiledi? ABD-Türkiye gerilimi dövizi nasıl etkiledi! Dolar bugün ne kadar oldu?ABD-Türkiye gerilimi dövizi nasıl etkiledi! Dolar bugün ne kadar oldu?
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol