kapat ikonu

Trump'tan Powell'a: Hayal kırıklığına uğrattı

ABD Başkanı Trump, Fed'in faizleri 25 baz puan indirmesi sonrası Powell'a eleştirilerini devam ettirdi.

  • Piyasalar
  • 01 Ağustos 2019 10:49
  • Son Güncelleme: 01 Ağustos 2019 10:52

ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'a eleştirilerini sürdürdü. Trump, faiz indirimi sonrası yaptığı açıklamada, yine hayal kırıklığı yaşadığını ve Powell’dan pek bir yardım alamadığını belirtti.

Trump, Powell'ın ticaret ve kur savaşları için "yeterince agresif" şekilde faiz indirmemesi gerekçesiyle eleştiride bulundu.

“Powell, bizi hayal kırıklığına uğrattı”

Bu hafta "büyük bir faiz indirimi" çağrısında bulunan Trump, Twitter üzerinden Fed'in 25 baz puan faizi indirimi kararını eleştirdi. Powell, açıklamalarıyla gelecek faiz indirimi beklentilerini azaltırken Trump tam tersini tercih ettiğini belirtti.

Trump, Twitter iletisinde "Piyasanın Fed ve Jay Powell'dan duymak istediği bunun Çin, Avrupa Birliği ve diğer ülkelere ayak uydurabilecek uzun ve agresif bir faiz indirimi döngüsünün başlangıcı olacağı idi. Powell her zaman olduğu gibi bizi hayal kırıklığına uğrattı, ama en azından zaten en başında hiç başlamaması gereken parasal sıkılaştırmayı bitiriyor. Enflasyon yok. Biz zaten kazanıyoruz. Ancak kesinlikle Fed'den pek bir yardım almıyorum" dedi. Powell'ın konuşması hayal kırıklığı yaşatabilir!Powell'ın konuşması hayal kırıklığı yaşatabilir!

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol