kapat ikonu

Trump yine tehdit etti: Anlaşmaya varamazsak...

ABD Başkanı Trump, Çin lideri Jinping ile ticaret anlaşmasına varamaması durumunda ek gümrük vergileri getireceğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile ticari bir anlaşmaya varamaması durumunda ek gümrük vergileri getireceğini duyurdu.

Trump, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile ticaret anlaşmasına varamaması durumunda ek gümrük vergileri getireceğini söyledi. Trump, Eğer işe yaramazsa, anlaşmaya varamazsak ek gümrük vergileri, çok önemli ek gümrük vergileri getireceğim" dedi.,

"Ticret anlaşması yüzde 90 oranında tamamlandı"

Ancak Trump iki liderin daha fazla gümrük vergisi getirilmesini önlemek için Japonya'daki G20 zirvesinde anlaşmaya varma olasılığını açık bıraktı.

Trump, Çin’in ek gümrük vergilerini ödeyebilmek için parasını değersizleştirdiğini söyledi. Trump, Japonya’nın Osaka kentinde gerçekleştirilecek G20 Zirvesi’nde bir araya geleceği Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile bir ticaret anlaşması imzalanmasının mümkün olduğunu ancak aksi durumda ABD’nin ek gümrük vergileri sayesinde bir servet kazanacağını belirtti.

Bir ticaret anlaşmasının imzalanabilmesi için Çin’in fikri mülkiyet korumasını kabul etmesi gerektiğini söyleyen Trump, bir anlaşma olmaması halinde gümrük vergilerinin yüzde 10 yerine yüzde 25 artacağını ekledi

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol