kapat ikonu

Trump, G20'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la da görüşecek

ABD Başkanı Trump'ın Japonya'da düzenlenecek G20 zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da içinde olduğu 8 liderle görüşeceği ortaya çıktı.

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da arasında bulunduğu minimum 8 dünya lideri ile görüşeceği öğrenildi.

En az 8 liderle görüşecek

ABD yönetiminden üst düzey bir yetkili, Japonya’nın Osaka şehrinde yapılacak G20 zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu en az 8 liderle görüşme yapacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la da görüşecek

Trump'ın Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelerde bulunacağını söyleyen yetkili, Trump'ın programı sürekli değiştiği için bu görüşmelere ilişkin tarih ve saat bilgisi vermedi.

Başka hangi liderlerle görüşecek?

Yetkilinin telekonferans aracılığıyla gazetecilere yaptığı açıklamaya göre, Trump ayrıca Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Avustralya Başbakanı Scott Morrison ve zirveye ev sahipliği yapan Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile de görüşecek.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol