kapat ikonu

Trump, G-7 Zirvesi'nden Çin'e karşı yumuşak tonla ayrıldı

ABD Başkanı Trump, ticaret savaşının derinleşmesinden korkulduğu bu dönemde G-7 Zirvesi’nden Çin’e karşı daha yumuşak bir tonla ayrıldı.

  • Gündem
  • 27 Ağustos 2019 15:37
  • Son Güncelleme: 27 Ağustos 2019 15:47

ABD Başkanı Donald Trump, ticaret savaşının derinleşmesi ile finansal piyasaları korku almasından günler sonra G-7 Zirvesi’nden Çin’e karşı daha yumuşak bir tonla ayrıldı.

Bununla birlikte tüm bu yatışmış ifadelere rağmen, Trump Çin’i bir anlaşmaya zorlamaya yönelik sert taktiklerini terk etmediği konusunu netleştirdi.

G-7 Zirvesinde liderlerin Çin ile gerilimi yatıştırmasına yönelik uyarılarıyla geçen haftasonunun ardından Trump, Çin başmüzakerecisinin anlaşma isteğini gösteren yumuşak tonda konuşmasına işaret etti.

Trump gazetecilere yaptığı açıklamasında, "Bu yıllarca bende işe yarayan benim müzakere biçimim. Ayrıca bu ülkemiz için de iyi. Anlaşma için bu kadar haykırmaları onların konuya ilişkin cesaret ve bilgeliklerini gösteriyor” dedi.

Cuma akşamı ABD Başkanı Donald Trump Çin’in de karşılıklı misilleme yapmayı planladığını belirttiği ek gümrük vergilerine yönelik tarifeleri yükseltmişti.

Trump: Çin'le yüzleşmek zorundayızTrump: Çin'le yüzleşmek zorundayız
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol