kapat ikonu

Trakya'da doğal gaz bulundu

Enerji Bakanı Dönmez, Trakya'daki çalışmalardan sonra küçük bir doğal gaz keşfinin olduğunu müjdeleyerek, pazartesi günü sahanın inceleneceğini duyurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Trakya'da küçük bir doğal gaz keşfi yapıldığını duyurdu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının resmî Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımla birlikte konuya ilişkin bilgi verildi. TRT Haber'de Aysun Torun'un gündeme dair sorularını yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Trakya'da doğal gaz bulunduğunu ilan etti. Soma maden işçilerine kadro müjdesi de veren Bakan Dönmez, 1 ay içinde 2 bin 400 işçinin kadro işlemlerinin tamamlanacağını belirterek, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun mart ayından itibaren kurayla işçi alımı yapacağını açıkladı.
 
Pazartesi günü saha incelenecek
 
Bakan Dönmez, Trakya'da birkaç senedir çalışmaların sürdüğünü anımsatarak, çalışmalardan sonra küçük bir doğal gaz keşfinin olduğunu yineledi. Pazartesi günü sahanın inceleneceği bilgisini paylaşan Dönmez, oradan detayların verileceğini bildirdi.
 
Maliyetteki iyileşmeler anında faturalara yansıtılacak
 
Bakan Dönmez, elektrik ve doğalgaz fiyatlarında indirim olup olmayacağına ilişkin soruyu da yanıtladı. Dönmez, bugünden bir şey söylemenin zor olduğunu ifade ederek, maliyetlerdeki iyileştirmeler, azalmaların anında faturalara yansıtılacağını, bundan dolayı vatandaşların emin olmasını istedi. Yılbaşında petrol ve kur fiyatlarındaki düşüşlerden dolayı maliyet düşüşleri yaşandığından ötürü elektrik ve doğal gazda indirim yapıldığını anımsatan Bakan Dönmez, ilerleyen dönemlerde de maliyet düşüşleri yaşanması hâlinde fiyatlara yansıtılacağını ifade etti.
 
Trakya’da çalışmalar birkaç senedir sürüyor
 
Trakya'da birkaç senedir çalışmaların sürdüğünü dile getiren Bakan Dönmez, çalışmalardan sonra küçük bir doğal gaz keşfinin söz konusu olduğunu vurgulayarak, pazartesi günü sahanın inceleneceğini ve oradan detayların paylaşılacağını yineledi.
 
Taş Kömürü Kurumuna kurayla 2400 işçi alınacak
 
Bakanlığın resmî Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda bir başka müjde daha verildi. Mesajda Bakan Dönmez, Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nun mart ayında kurayla işçi alımı yapacağını kaydederek, bir ay içerisinde 2 bin 400 işçinin kadro işlemlerinin tamamlanacağını aktardı.
 
Bakan Dönmez, Bilecik’te sanayinin hızlı geliştiğini ve kentin markalaşma yolunda hızla ilerlediğini ifade ederek, belediye başkanları ve yerel yöneticilerin bugüne dek gece gündüz demeden büyük bir gayret ve samimiyetle çalıştığını öne sürdü. Bundan sonra da bu çalışmaların devam edeceğini açıklayan Dönmez, 3 kıtaya hükmeden 7 iklimi kontrol eden bir imparatorluğun kuruluşunun ve dirilişinin tohumlarının atıldığı bir bölgenin kamuoyuna yeterince tanıtılamadığından dert yanarak, yeni dönemde Bilecik'te yaşayan herkesin bu gayret içinde olması hâlinde bu sorunların aşılacağını söyledi.
Bakan Dönmez açıkladı: Doğaz gaza zam gelecek mi?Bakan Dönmez açıkladı: Doğaz gaza zam gelecek mi?
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol