kapat ikonu

Trafikte tavan fiyat uygulaması başlıyor

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek 'trafik sigortasında tavan fiyat' uygulamasının en geç birkaç hafta içinde hayata geçirileceğini duyurdu.

Özel bir televizyon kanalında traifkte tavan fiyat uuygulaması hakkında konuşan ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek, uygulamanın en geç birkaç hafta içinde hayata geçirileceğini söyledi.
 
NTV'de yer alan habere göre,Başbakan Yardımcısı Şimşek, trafik sigortasında tavan prim uygulamalarını kısa vadeli olarak düşündüklerini belirterek, "En geç birkaç hafta içinde uygulamaya girer" dedi.
 
Başbakan Yardımcısı Şimşek, trafik sigortası primlerinde tavan fiyat uygulamasını çalıştıklarını, henüz nihai noktaya getirmediklerini belirtti.
 
“Trafik sigortalarında tavan prim uygulamalarını kalıcı değil kısa vadeli düşünüyoruz” diyen Şimşek, en geç birkaç hafta içinde, nisan ayında uygulamaya gireceğini belirtti.
 
Şimşek, beyaz eşyada kısa süreli olarak ÖTV indiriminde bir devam kararı verilebileceğini, ancak henüz nihai kararın netleşmediğini ifade etti.
 
Kaynak: NTV
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol