kapat ikonu

Trafik sigortasında 'indirim' yapılacak mı?

Zorunlu trafik sigortası primlerindeki faiş fiyatlarda indirim olacağı düşünülüyor. Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Üken, artan sigorta fiyatları nedeniyle yaşanan sorunları anlattı.

  • Gündem
  • 25 Nisan 2016 11:41
  • Son Güncelleme: 25 Nisan 2016 12:13
Milliyet’ten Kadife Şahin’in haberinden edinilen bilgilere göre, Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Üken, trafik sigortasında son zamanlarda getirilen yüksek zamlar nedeniyle artan şikayetlerin bazı sigorta şirketlerinin haksız rekabet politikaları gütmeleri ve yasal düzenlemelerin yetersizliği sebebiyle yaşandığını ifade etti.
 
Anadolu Sigorta’nın 7 yıldır devam eden ‘Bir Usta Bin Usta’ projesi kapsamında Adana’da gazetecilerin kendisine yönelttiği soruları cevaplayan Ülken, zorunlu trafik sigortasında yapılan son yasal düzenlemelerle birlikte trafik sigortasında yeni bir döneme girilmiş olduğunu bildirdi.
 
Ülken, torba yasanın meclisten geçmesinin ardından ortaya çıkan sonucun olumlu göründüğünü ifade ederek, ileriye dnük olarak bu durumun zorunlu trafik sigortası fiyatlarına da yansıyacağını tahmin ettiğini açıkladı.
 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ülken, sigorta sektörünün bir araya gelerek doğrudan tazmin sistemine geçiş yapacağına dair de bilgiler verdi. Tazmin sisteminden bahseden Ülken, ugulanmaya başlanacak olan bu yeni sistem sayesinde mağdur olan sürücünün artık karşı tarafın sigorta şirketine değil de kendi sigorta şirketine giderek daha kısa sürede sorunlarn çözülmesinin sağlanacağını anlattı.
 
Bu sistem sayesinde mağdur olan srürücüler sigorta şirketleri tarafından tazmin edilen paranın daha sonra kendi sigorta şirketleri tarafından sürücüye tazmin edilmesi sağlanacak.
Milliyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol