kapat ikonu

Trafik sigortasına zam kapıda!

Yeni yılla birlikte zorunlu trafik sigortasına birtakım zamların geleceği yönünde sinyaller verilmişti. Ancak zam oranları hakkında açıklama gelmedi.

Yeni yılla birlikte zorunlu trafik sigortasına birtakım zamların geleceği yönünde sinyaller verilmişti. Ancak zam oranları hakkında açıklama gelmedi.
 
Trafik sigortasına gelecek zam son zamanlarda çeşitli tartışmalara neden oldu. Bu süreç içerisinde yeni yılın sigorta ücretlerine de birtakım yükümlülükler getireceği ifade edilmeye başlamıştı. Sigortacılık Genel Merkezi tarafından merakla beklenen açıklama sonunda yapıldı.
 
Yapılan açıklama sonrasında 2018 yılı için sigorta ücretlerinde bir güncellemenin söz konusu olduğu ifade edildi. Ancak zammın ocak ayında mı yoksa yıl ortasında mı yapılacağı henüz belirlenmedi. Ayrıca zam oranları konusunda da henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak zammın Türkiye'de meydana gelecek zamlar ile birlikte mutlaka yapılacağı dile getirilmiş oldu.
 
Açıklamanın ardından ortaya çeşitli senaryolar atılmaya başlandı. Konu hakkında Hazine Müsteşarlığının yeni yıl öncesinde net bir açıklama yapması beklentiler arasında yer alıyor. Sigorta şirketlerinin rakam hakkında net bir açıklama yapmasının doğru olmadığı belirtildi. Bu yıl ortaya konan iyi sürücü kötü sürücü ayrımının yeni dönemde daha iyi belirlenmesi bekleniyor. 17 basamaklı sürücü skalasının birtakım değişikliklere uğraması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol