kapat ikonu

Trafik sigortası zammı kapıda!

Hazine Müsteşarlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından yeni yılda trafik sigortasına zam geleceği yönünde sinyallerin verilmesi dikkat çekti.

Hazine Müsteşarlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından yeni yılda trafik sigortasına zam geleceği yönünde sinyallerin verilmesi dikkat çekti.
 
Hazine Müsteşarlığı tarafından üniversitede düzenlenen bir konferans sırasında gündeme ilişkin önemli açıklamaların yapılması da dikkatlerden kaçmadı. Bu süreç içerisinde konferansta özellikle trafik sigorta primlerine yapılması planlanan zammın konuşuluyor olması dikkat çekti. Sigortacılık sektörü içerisinde toplam 72 milyon poliçenin tanzim edildiği ifade edildi.
 
Tanzim edilen poliçe sayısı ile birlikte bu süreç içerisinde artış miktarının ise yıl olarak yüzde 3.1 seviyelerinde olduğu dile getirilmişti. Bu rakamların istikrar açısından son derece önemli olduğu ifade edilirken sigortalılara verilen teminat miktarı da dikkatlerden kaçmadı. Teminat miktarının toplam 89 trilyon 900 milyar liraya kadar çıkması adeta dudak uçuklattı.
 
Yeni yılla birlikte trafik sigorta primlerine zam gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Bunun üzerine konu hakkında beklenen açıklama yapıldı. Türkiye dinamikleri içerisinde sürekli olarak artan maliyetlerin yakın zamanda trafik sigorta primlerine de yansıyacağı ifade edildi. Buna göre maliyetler kapsamında bir güncelleme yapılacağı açıkça belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol