kapat ikonu

Trafik Sigortası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Zorunlu araç sigortası sisteminde sürekliliğin olması sebebiyle tüketicilerden gelen talepler doğrultusunda trafik sigortası teklifi alma süreci hakkında bilgi veriliyor.

  • Kredi
  • 12 Kasım 2018 11:33
Zorunlu araç sigortası sisteminde sürekliliğin olması sebebiyle tüketicilerden gelen talepler doğrultusunda trafik sigortası teklifi alma süreci hakkında bilgi veriliyor.
 
Trafikte artan araç sayısı ile birlikte zorunlu trafik sayısının da artması bekleniyor. Sürecin bu yönde ilerlemesi ile birlikte tüketicilerin isteği doğrultusunda sigorta şirketlerinin aracısız hizmet anlayışını geliştirdikleri ifade edildi. Aracısız hizmet ile birlikte pek çok kişinin hayatının kolaylaştırıldığı ifade edildi.
 
Yeni süreç ile birlikte tüketiciler kimseye ihtiyaç duymadan zorunlu araç sigortası hakkında kendi fikirleri ve istekleri ile araştırma yaptıktan sonra kendilerine en uygun hizmet için ücret ödeyebilecekler. Zorunlu trafik sigortası ile birlikte ilk başta fiyatların son derece yüksek olduğu ifade edilmişti. Ancak sonrasında şirketlerin verdikleri hizmetin artması sonrasında rekabetin ortaya çıkması ile birlikte fiyatlar azalmaya başladı.
 
Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
 
Kişiler internete bağlanarak çok kolay bir şekilde sorgulama yapabilirler. Sistem üzerinden yapılacak sorgulama ile birlikte tüm sigorta şirketlerinin hangi noktada hangi ücret üzerinden sigorta işlemi yapabilecekleri ortaya çıkıyor. Tüketiciler bu anlamda şirketleri tek tek gezmeden sadece bir internet bağlantısı ile birlikte çözüme kavuşturulabiliyor. www.sbm.org.tr adresi üzerinden kimlik numarası ve aracın plakası üzerinden sorgulama yapılabilir. Herhangi başka bir bilginin istenmesi üzerine işlemin dolandırıcılık işlemi olabileceği ifade edilebilir. Bu konuda dikkatli davranmak gerekebilir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol