kapat ikonu

Trafik sigortası primlerine 'indirim' geliyor

Araç sahiplerinin uzun zamandır beklediği müjdeli haberi Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Ramazan Ülger verdi. Ülger, konuyla ilgili yaptığı açıklamada yılın ikinci yarısından itibaren primlerin düşmeye başlayacağını söyledi.

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Ramazan Ülger'in zorunlu trafik sigortası primleri ile ilgili yaptığı açıklamaya göre 2016 yılının ikinci yarısından itibaren primlerin düşmeye başlayacağını ifade etti.
 
Torba Yasa ile birlikte zorunlu trafik sigortasında şirketler aleyhine olan tüm durumlar düzeltildi ancak şirketler tarafından bir indirim haberi gelmedi. Bu durum için şirketler arası kartelleşmiş bir yapı oluşturulduğu tahmin ediliyordu.
 
Konuyla igili görüşlerini bildiren Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Ramazan Ülger, trafik sigortası primlerinde yılın ikinci yarısından sonra düşüşlerin meydana geleceğini söyledi.

 

Bir önceki döneme göre primler daha düşük olacak

 
Uzun süredir indirim haberini bekleyen araç sahiplerini sevindiren açıklamada Başkan Ülger, yeni çıkarılan kanunla birlikte 29 Nisan tarihinden sonrasında poliçe yatıran araç sahiplerinin, trafik sigortası primini 1 yıl öncesine kıyasla daha düşüşk ödeyeceğini ifade etti.
 
Zorunlu trafik sigortasındaki prim üretiminin 2015 yılının sonundan itibaren toplam 31 milyat Türk Lirası’na yükseldiğini belirten Ülger, ‘2016 yılıın ilk 3 aylık zaman diliminden elde edilen sonuçlarıyla br önceki yılın aynı dönemi kıyaslandığında prim üretiminin yüzde 36 oranında artış gösterdiğini’ de ifade etti.
Akşam
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol