kapat ikonu

Trafik sigortası primlerinde ‘indirim’ yapılacak mı?

Torba yasadaki yeni düzenlemelerin ardından tüketici, trafik sigortası primlerinde indirim bekliyordu. Ancak sigorta şirketleri yakın zamanda fiyatları değiştirecek gibi görünmüyor. Peki, sigorta şirketleri tüm şartlar lehlerine olmasına rağmen neden

  • Gündem
  • 04 Mayıs 2016 17:14
  • Son Güncelleme: 04 Mayıs 2016 17:22
Torba yasa ile birlikte tüm mağduriyetlerin ortadan kaldırılmış olmasına rağmen sigorta primleridne indirime gitmeyen sigorta şirketlerinin kendi aralarında bir kartel anlaşmasında olabileceği düşünülüyor.
 
Sigorta şirketlerinin torba yasa ile her türlü kolaylığı elde etmesine rağmen sigorta primlerinde bir değişiklilik yapılmaması şirketler arasında bir kartel yapılanması olabileceğini düşündürüyor.
 

Şirketler arasında kartel yapılaşması olabilir mi?

 
TÜSODER (Tüketici Sorunları Derneği) Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şirketlerin yüksek primler için ellerinde herhangi bir mazeret kalmamasına rağmen halen indirime gitmemesinin ardında kartel (tekelleşme) yapılaşmasının olabileceğini söyledi.
 

Zorunlu trafik sigortasında 'indirim' ve 'tazminat' düzenlemesi

 

 
Ağaoğlu, AA muhabirine konuyla ilgili yaptığı açıklamada,zorunlu trafik sigortasının müşterileri mağdur ettiğini ve sigorta şirketleirnin şartlarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmasına rağmen indirime gitmediğini belirtti.
 

Zorunlu trafik sigortası mağduru olmayın!

http://www.ekonomi24.com/trafik-sigortasi-magduru-olmayin-13790-haber/

Tüm şartlar sigorta şirketlerinin lehine

 
 
Araç sahiplerinin torba yasadaki düzenlemelerin ardından sigorta primlerinde indirim beklediğini ifade eden Ağaoğlu, hükümetin sigorta şirketlerine ‘primleri neden yükselttiniz?’ diye sorduğunu ve bu sorunun çözümü için masaya oturulduğunu söyledi.
 
Hatalı sürücnün yakınlarına ödenen vefat tazminatında bir tablo üzerinden hareket edilmesinin kararlaştırıldığını, hükümetin sigorta şirketleri adına olumlu bir düzenleme yapmış olduğunu fiade eden Ağaoğlu, eskiye dönük ve geleceğe yönelik tazminatların ödenmesiyle ilgili şirketlerin yaşadığı sorunların ortadan kaldırıldığını belirtti.
 

Sürücüler ödedikleri trafik sigortası ücretlerini geri alabilir!

http://www.ekonomi24.com/suruculer-odedikleri-trafik-sigortasi-ucretlerini-geri-alabilir-13735-haber/

 

Tüketici 'indirim' bekliyor

 
Bu mağduriyetin ortadan kaldırılmasıyla tüketicinin sigorta şirketlerinin primleri düşürmesini beklediğin dile getiren Ağaoğlu, bu düzenleme ile indirim yapılması gerektiği halde indirime gidilmediğini ve yakın dönemde de bir indirimin görünmediğini ifade etti.
 
Bu işten sadece sigorta şirketleirnin karlı çıktığını belirten Ağaoğlu sigorta şirketlerinin sadece poliçe yazarak paar topladığını ifade etti.
 

Torba Yasa ile birlikte trafik sigortasında neler değişti?

http://www.ekonomi24.com/torba-yasa-ile-trafik-sigortasinda-neler-degisecek-13881-haber/

 
Milliyet’in haberine göre, kırmızı ışıkta gelip hızla çarpma, ters yönden girme, alkollü veya ehliyetsiz araç kullanma gibi durumların ağır kusur olarak görülebileceğini dile getiren Ağaoğlu, "Bu tip kazalara yol açan kişiler her türlü hasarı ödesin. Bu nedenle 'ağır kusurlu’ ibaresi önem taşıyordu. 'Kusurlu' denildiği zaman şirketlerin insafına kalıyorsunuz. Ödeyip ödemeyeceği belirsiz" şeklinde konuştu.

 

Trafik sigortasında 'tek fiyat' dönemi

http://www.ekonomi24.com/trafik-sigortasinda-tek-fiyat-donemi-13730-haber/

Milliyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol