kapat ikonu

Trafik Denetimlerinde Adeta Ceza Yağdı

Son dönemlerde trafik kanunu çerçevesinde yapılan bazı değişiklikler çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Trafik denetimlerinin artırılması ile birlikte sürücülere adeta ceza yağdığı belirlendi.

Son dönemlerde trafik kanunu çerçevesinde yapılan bazı değişiklikler çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Trafik denetimlerinin artırılması ile birlikte sürücülere adeta ceza yağdığı belirlendi.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamalar çerçevesinde son dönemlerde yaşanan trafik kazalarının büyük bir kısmı incelendi ve kuralların ihlal edilmesinden dolayı kaynaklandığı tespit edildi. Özellikle sürücülerin trafikte yayaları önemsememesi, haklarının göz önünde bulundurulmaması gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkan şikayetlerin dikkate alınması gerektiği özellikle belirtildi. emniyet Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen polis ekiplerinin denetimleri başlatmalarının ardından pek çok aracın trafikten men edilmesine karar verildi.
 
Trafikte düzenin sağlanması için tespit edilen birtakım olumsuz durumların caydırıcı etkilerinden faydalanmak adına özel denetimler gerçekleştirildi. Denetimlere katılan personel sayısının fazlalığı ise dikkatlerden kaçmadı. Son bir haftadır gerçekleştirilen denetimler sonrasında trafik kurallarını ihlal eden, bazı eksikleri bulunan araçlara ceza kesildiği açıklandı. Denetimlerin şimdiye kadar 84 bin 565 araç üzerinde gerçekleştirildiği öğrenildi. Denetim yapılan araçlardan 16 bin 546 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandığı belirlendi.
 
Trafikten men edilen araç sayısının yüksekliği de dikkatlerden kaçmadı. Şimdiye kadar yapılan denetimlerde bin 880 aracın trafikten tamamen men edilmesine karar verildi. Cezaların çeşitli durumlardan dolayı kesildiği açıklandı. Muayene süresini geçirmek, yanlış yerlere park etmek, zorunlu trafik sigortasının keyfi bir şekilde yapılmaması, alkollü ya da uyuşturucu etkisinde araç kullanmak ehliyet olmadan trafiğe çıkmak bu süreci hızlandırdı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol