kapat ikonu

Trafiğe Çıkan Herkesi İlgilendiriyor!

Trafik sigortasında yeni bir düzenleme yapıldı. Bunun üzerine ceza puanına göre sigorta fiyatı alınabilecek.

Trafik sigortalarında yeni bir düzenleme yapıldı. Bunun üzerine sigortacılar için yeni bir dönem başlıyor. Dolayısıyla sürücüler içinde yeni bir dönemin başlaması bekleniyor. Sürücülerin trafik içerisinde ceza puanları göz önünde bulundurulacak. Trafik puanlarına bakılarak sigortacılar tarafından yeni fiyatlar verebilme imkanı tanınacak. Sigorta şirketleri bundan sonraki dönemde değerlendirmek üzere sürücü listeleri oluşturmaya başlayacak.
 
Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete'de yeni bir yönetmelik yayınlanmıştı. Bu yönetmelik ile birlikte sigorta şirketlerinin çalışma şartlarında birtakım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Ceza puanları aynı zamanda ehliyetlere el konulmasını da sağlıyor. Trafik sigortalarında aracın yaşı, sürücünün ceza puanı eksiksiz bir şekilde göz önünde bulundurulacak. Bir süre önce sigorta primlerinin yüzde 50 oranında artacağına yönelik fikirler ortaya atılmıştı.
 
Fiyatlar Gerçekten Artacak Mı?
 
Yapılan düzenlemenin anında hayata geçecek bir uygulama olmadığı ifade edilmişti. Tavan fiyat uygulaması ile taban fiyat uygulaması sistemle birlikte eksiksiz bir şekilde devam ediyor. Böylece araçların yaşına ve sürücünün durumuna göre sigorta şirketleri tarafından yeni bir poliçenin hazırlanması bekleniyor.
 
Hazırlanacak olan sürücü listelerinde sürücülerin ceza puanlarına, aracın yaşına göre yeni fiyatlar uygulanabilecek. Araçların kaza durumu da sigorta şirketleri tarafından yeniden düzenlenebilecek. Bir anlamda kişisel ihtiyaçlara uygun olarak kişisel bir fiyat uygulaması gerçekleştirilecek. Sigorta şirketleri bu anlamda sürücülerin ehliyet bilgilerini toplamaya başlayacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol