kapat ikonu

Toyota zirvedeki yerini korumaya devam ediyor!

Dünyanın en değerli otomobilleri listesinde zirvenin sahibi yine Toyota oldu. Peki listede başka hangi markalar var.

Kantar Millward Brown'ın yaptığı araştırmaya göre Toyota, dünyanın en değerli otomobil markası olma unvanını korurken, BMW ile Mercedes ilk 3’e giren diğer markalar oldu.

Toyota zirvenin sahibi oldu

Kantar Millward Brown tarafından gerçekleştirilen, BrandZ Top 100 En Değerli Küresel Markalar listesinde Toyota, en değerli otomobil markası olarak zirvenin sahibi oldu. Mercedes ve BMW ile birlikte ilk üç tamamlanmış oldu. İlk onu tamamlayan diğer firmalar ise Honda, Ford, Nissan, Tesla, Audi, Volkswagen ve Porsche oldu.

Suzuki liste dışı kaldı

Otomobil üreticilerinin genel olarak çok başarılı olduğunu söylemek ise pek mümkün değil. Dieselgate olarak anılan skandaldan sonra toparlanma sürecine giren Volkswagen dışında yükselen otomobil üreticisi yok. En değerli markalar listesinde ilk 100 içine girebilen yalnızca 3 otomobil markası bulunuyor. Toyota 41., Mercedes 54. ve BMW de 55. sırada listeye dahil olurken daha önce listede yer alan Maruti-Suzuki ise bu yıl liste dışı kaldı.

En değerliler listesinin ilk üçünde otomobil markası yok

Listenin tepesini ise her zamanki gibi Amazon, Apple, Google ve Microsoft parselledi. Otomobil üreticileri de bu firmalar gibi hizmetlerini satın alma sonrasına da yaymayı amaçlıyorlar.

Günümüzün piyasa şartları altında reklam ve halkla ilişkiler çalışmaları için kullanılabilecek pek çok farklı yöntem var. Bu nedenle de otomobil firmaları, ellerinden geldiğince erişimlerini arttırmaya çalışıyorlar.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol