kapat ikonu

Tortum Şelalesi Yerli Turist Akınına Uğradı

Yaz aylarında hava sıcaklıklarına bağlı olarak Erzurum'da bulunan Tortum Şelalesinin pek çok ziyaretçinin ilgisini çektiği ortaya çıktı.

Yaz aylarında hava sıcaklıklarına bağlı olarak Erzurum'da bulunan Tortum Şelalesinin pek çok ziyaretçinin ilgisini çektiği ortaya çıktı.
 
Erzurum bölgesinde bulunan Tortum şelalesi yaz kış demeden pek çok yerli ve yabancı ziyaretçinin akınına uğramaya başladı. Özellikle yaz aylarında sıcak havadan şikayetçi olan pek çok kişinin bölgenin doğal güzelliklerini görmek ve serinlemek için bölgeye akın ettikleri öğrenildi.
 
Şelalenin 21 metre genişliğinde ve 48 metre yüksekliğinde olduğu ifade edilmişti. Bu süreçte doğal güzellikleri ve manzarası ile son derece dikkat çeken bölgeye gelen ziyaretçiler gördükleri manzaradan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade ettiler. Her yıl yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turist bölgeye akın ediyor.
 
Bölgede sadece yaz aylarında değil yılın her ayında muhteşem bir güzelliğin ve manzaranın olduğu ifade edilmişti. bölgede bulunan göletlerde ve çevreye kurulan işletmelerde gelen ziyaretçilerin hem dinlendikleri hem de yüzme fırsatı buldukları ifade edildi. Dökülen suyun zerrecikler halinde dökülmesi sonrasında bölgede gökkuşağını andıran oldukça güzel bir görüntünün ortaya çıkması vatandaşları etkilemeye devam ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol