kapat ikonu

Tonluk kurbanlıklar satışa çıkarıldı

Kurban bayramı öncesinde özel olarak beslenen tonluk kurbanlıklar satışa çıkarıldı.

Kurban bayramı öncesinde özel olarak beslenen tonluk kurbanlıklar satışa çıkarıldı.
 
Son dönemlerde Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte fiyatlar konusunda çeşitli tartışmalar gündeme gelmişti. Bazı spekülasyonlar yeterli sayıda hayvanın kalmadığı ve hükümet tarafından düve kesiminin yasaklanması gibi sebeplerden dolayı bir anlamda kurbanlık fiyatlarının yükseleceği yönünde bazı açıklamalarda bulunmuşlardı. Bu açıklamaların ardından hükümet gerekli önlemlerin alındığını ve böyle bir durumun yaşanmasının söz konusu olmadığını ifade etmişlerdi. Yapılan ilk gözlemlere göre kurban pazarlarında fiyatlarda sanıldığı ya da düşünüldüğü gibi büyük artışların yaşanmadığı gözlemlendi. Vatandaşların gönül rahatlığı ile alışverişlerini yapabilecekleri belirlendi.
 
Kurban bayramı öncesinde özel olarak besiciler tarafından yıl boyunca yetiştirilen tonluk kurbanlıklar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu yıl Muş'ta bir üretici tarafından özel bir bakım sonrasında yetiştirilen 6 adet büyükbaş hayvanın İstanbul'da hayvan pazarında satış yapmak isteyen bir hayvan satıcısı tarafından çifti 34 liradan alındığı belirlendi. İstanbul'a getirilen özel olarak yetiştirilmiş tonluk hayvanların kurulan hayvan pazarı içerisinde Kurban bayramı öncesinde satılmaları bekleniyor.
 
Her yıl olduğu gibi bu yılda tonluk özel olarak yetiştirilmiş olan hayvanlara olan ilginin son derece fazla olması bekleniyor. Satışlar yavaştan başlamış ve pazarlıklar yapılmaya başlamışken bu süreç içerisinde kurbanlık satışlarında büyük bir hareketliliğin yaşanması bekleniyor. Tonluk hayvanlara gösterilen yoğun ilgi başlarken pazarlıklarda başlamış oldu. Yakın zamanda satışların gerçekleştirileceği düşünülüyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol