kapat ikonu

TOKİ'nin indirim kampanyası için cuma son

TOKİ’nin borcunu ödeyerek tapusuna hemen sahip olmak isteyen alıcıları için düzenlenen yüzde 24 indirim cuma günü sona eriyor.

  • Emlak
  • 17 Ekim 2018 16:30
  • Son Güncelleme: 17 Ekim 2018 16:45
TOKİ tarafından borcunu ödeyerek tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlenen yüzde 24 indirim kampanyası cuma günü sona erecek.
 
Toplu Konut İdaresi (TOKİ), borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları yüzde 24 indirim kampanyası düzenlemişti. Bu kampanyanın 19 Ekim Cuma sona bulacağı uyarısı yapıldı.
 
CUMA GÜNÜNE KADAR BANKAYA BAŞVURULABİLECEK
 
TOKİ Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan açıklamada, yüzde 24 indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için Cuma gününe kadar ilgili bankaya başvurmaları istendi.
 
TARİHİ KAÇIRANLAR İNDİRİMDEN YARARLANAMAYACAK
 
Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerektiği belirtilen açıklamada, bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında, söz konusu indirim oranından yararlanılamayacağı uyarısında bulunuldu.
 
427 MİLYON BORÇ KAPATILDI
 
Turan, vatandaşların kampanyaya gösterdikleri ilgiden dolayı memnun olduğunu, TOKİ'den sosyal konut satın alan, çoğu alt gelir grubundan vatandaşların yüzde 24 erken ödeme indirimi ile önemli bir fırsat sunduklarını ifade ederek, kampanyadan şu ana kadar 9 bin 870 vatandaşın yararlandığını ve 427 milyon 427 bin borç bakiyesinin kapatıldığını açıkladı.
 
YASTIK ALTINDAN 379 MİLYON LİRA ÇIKTI
 
İndirim kampanyasına katılanların yüzde 97'si, toplam 379 milyon liralık borcu banka kredisi kullanmadan kapattı. Turan, kampanyaya katılan vatandaşların ‘’yastık altı’’ diye tabir edilen kişisel tasarruflar ile borçlarını kapattığı ve bunun da sektör açısından önemli bir gelişme olduğunu kaydetti.
 
37 MİLYON TL’LİK BORÇ KAPATILDI
 
Bu yılki indirim kampanyasında esnek ödeme yaptıklarını aktaran Turan, yüzde 24 indirim kampanyasından, bütün borç bakiyesini kapatma imkânı olmayan vatandaşların da yararlandığından bahsetti. Turan, borcunun tamamını kapatamayan vatandaşların, yaptıkları 37 milyon 665 bin liralık peşin ödemeyle yüzde 24 indirim kampanyasından faydalandığını bildirdi.
 
Turan, kampanyadan satışları 2017 Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 Haziran ayı sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahiplerinin yararlanabildiğini hatırlatarak vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerin ise indirim kampanyasına dâhil edilmediğini ifade etti.
 
AİDAT VE EMLAK VERGİSİ BORCU ŞARTI
 
Öte yandan indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının ise başvuru tarihi itibarıyla aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol