kapat ikonu

TOKİ'nin 300 konut yapacağı Adana'da 11 bin başvuru yapıldı

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan tarafından müjdesi verilen TOKİ Adana Sarıçam konutları için rekor talep geldi. 300 konutluk projeye 11 bin kişi başvuru yaptı.

  • Emlak
  • 18 Mart 2016 16:54
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından "Emeklilere İkinci Bahar Projesi" kapsamında Adana'da 300 konut üretileceği geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Ancak 300 konut için Adana'dan toplam 11 bin kişilik başvuru yapıldı. Adana TOKİ konutlarından daire sahibi olmak isteyen 11 bin kişi, Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği (TÜMEMEKDER) Adana şubesine giderek başvuru yapmak istediğini söyledi.
 
TOKİ konutlarının 300 adetle sınırlandırılmaması gerektiğini dile getiren TÜMEMEKDER Adana Şube Başkanı Rafet Kaya, “Sarıçam’da yapılacak olan konut için Çevre ve Şehircilik Bakanımız Fatma Güldemet Sarı’ya emeklilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Ama bunun bir başlangıç olduğunu umuyoruz. Önümüzdeki günlerde daha geniş kapsamlı bir TOKİ temelini de bekliyoruz. Emekliler olarak dün de söyledik bugün de söylüyoruz. 2. Bölgede TOKİ yapılmalı. Yapılacak olan 300 konut Adana’da yaşamakta olan emeklilerimiz için komik ve sembolik bir rakam olduğunu düşünüyoruz. Yalnız bununla emeklimize cevap verilmiş sayılmaz” dedi.
 
Bölgedeki TOKİ konutlarının sayısının arttırılmasını istediklerini ve Adana'da en az 15 bin konutun daha gerektiğini söyleyen Kaya, “Bize talepte bulunan emekli sayımız yuvarlak rakamla 11 bin kişi. Tabii ki Adana’da 15 bin TOKİ konutu yapılırsa çok memnun oluruz. Bunu yapmakta devletimize düşer. Sayın Bakanımızla devamlı istişare halindeyiz, biz emeklilere her konuda yardımcı olduğundan da emeklilerimiz müsterih olsun. Önümüzdeki günlerde yapacağımız girişimlerle daha iyi sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Zaten valiliğe CD halinde 7734 nosu ile başvurularımızı teslim ettik. Yani dün nasıl ki devletimize ve hükümetimize güvendiysek bu günde güvenmeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu 300 konutun Sarıçam’da yapılacağını duyanlar emeklilerimize mesaj gönderiyorlar, telefon ediyorlar, sanki bu proje kendilerine aitmiş gibi. Buradan emeklilerimize seslenmek istiyorum. Doğru bilgi almak için bağlı bulunduğunuz şubeye giderek bilgi alabilirsiniz. Piyasada dedikodu spekülasyon çok. Emeklilerimiz asla bunlara kulak asmasınlar” diye konuştu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol