kapat ikonu

TOKİ'den sevindiren haber! 10 binin üzerinde...

TOKİ Başkanı Bulut, 2020 yılında yaklaşık 10 binin üzerinde sosyal konutun satışa sunulacağını duyurdu.

  • Emlak
  • 24 Haziran 2019 15:53

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 2020’de İstanbul’da dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için yaklaşık olarak 10 bin sosyal konutu satışa sunacaklarını söyledi.

300 binin üzerinde başvuru geldi

AA’ya konuşan Bulut; sosyal konut projelerinin kar amacı gütmediğini ve bu kapsamda dar gelirli aileleri ev sahibi yaptıklarını söyledi. 50 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında 6 bin 300 konuta 300 bin üzerinde başvuru geldiğini belirten Bulut, kura çekimlerine 26 Haziran’da başlayacaklarını belirtti.

“Kentsel dönüşüm projesine başlamayacağız”

Ömer Bulut çalışmalarında gönüllülük ve rızaya dayalı yerinde dönüşüm yaklaşımını esas alıklarını ifade ederken açıklamalarına şu sözlerle devam etti: "Kentsel dönüşüm alanlarında toplumsal sorumluluk anlayışıyla çalışıyoruz. Hak sahibi olarak kabul edilen vatandaşların mağdur olmaması için büyük özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın rızası olmayan hiçbir kentsel dönüşüm projesine başlamayacağız."

“Bu konutların projelerini tamamlamak üzereyiz”

Bulut, dönüşüm ile birlikte bugüne dek 146 bin konutun ihalesini gerçekleştirdiklerini ve 80 binin üzerinde konutun inşaatını bitirip sahiplerine teslim ettiklerini söyledi ve ekledi: "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın her yıl 300 bin konutu dönüştürme hedefi var. Bunun yaklaşık 30-40 bini TOKİ tarafından yapılacak. Bu doğrultuda 2019 yılı için 32 bin konutluk bir kentsel dönüşüm projesi hedefledik. Bu konutların projelerini de tamamlamak üzereyiz."

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol