kapat ikonu

Toki'den Müjde! Yüzde 22 İndirim Yapacak

TOKİ gelen talepleri değerlendirerek bir indirim kampanyası düzenlemeye karar verdi. Peşin ödeme yaparak borcunu kapatacak olan kişiler yüzde 22 oranındaki indirimden faydalanabilecek.

  • Emlak
  • 18 Mart 2019 16:18
TOKİ tarafından yapılan yeni açıklamalarda borcunun tamamını kapatmak isteyenlere büyük bir indirim fırsatı sunulacak. Borcunu belirleye süreçlerde kapatacak olan kişilere yüzde 22 oranında bir indirim yapılacak. İndirimli ödemelerden yararlanmak isteyenlerin bu konuda başvuru yapmaları gerekiyor. Başvurular ise 21 Mart tarihinde başlayacak.
 
TOKİ tarafından borcunu erken kapatarak tapusunu erkenden almak isteyen hem ev sahiplerine hem de işyeri sahiplerine müjdeli haber geldi. Yoğun indirim talebi sebebiyle yetkililer yeni bir düzenleme yapılması gerektiğini dile getirdiler. Bunun ardından bir indirim kampanyası düzenlenmesine karar verildi. Bu yıl yapılacak peşin ödemelerde toplam yüzde 22 oranında indirim düzenlenecek.
 
İndirimden yararlanması beklenen toplam 210 bin konut alıcısının olduğu öğrenildi. tüm borçlarını kapatamayacak olan vatandaşlarında bu indirim kampanyasından yararlanmaları için çalışmalar düzenlenecek. Özellikle borcun yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yapılacak peşin ödemeler üzerinden yüzde 22 oranında bir indirim uygulanmasına karar verildi.
 
Kampanyadan yararlanmak için şartları sağlamak ve başvuru yapmak son derece önemli. Başvuru sürecinin 21 Mart tarihinde başlaması ve 19 Nisan tarihine kadar devam etmesi planlanıyor. Ancak kampanyadan bu yıl alınan konutlar değil 2017 yılının sonuna kadar satılmış olan konutlarla 2017 sonuna kadar taksit ödemeleri başlamış olan vatandaşların faydalanacağı öğrenildi. Şimdiden başvurular için sırada bekleyen ve indirimden yararlanmayı bekleyen konut sahipleri bulunuyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol