kapat ikonu

TOKİ'den İstanbul'a Müjde! Sadece 651 Lira Taksitle..

TOKİ tarafından yerli ve yatay mimariye sahip yeni konut projelerinin tanımı yapıldı. Aylık sadece 651 lira taksitlerle İstanbul'da ev sahibi olabilirsiniz..

  • Emlak
  • 23 Mart 2019 14:14
TOKİ yeni projesini geçtiğimiz günlerde açıkladı. İstanbul'un Silivri bölgesinde dar ve orta gelirli ailelerin alım gücüne uygun yeni konutlar yapacaklarını açıkladılar. Yatay ve yerel mimari ile tamamlanacak olan konutlarda asıl amaç mahalle kültürünü yaşatmak olarak dile getiriliyor. Sosyal konutların sayısının 685 olarak belirlenmesine karar verildi. Bu süreç içerisinde konutların aylık taksit tutarları da belirlendi. 651 lira taksitle satışa sunulacak konutlar şimdiden binlerce kişinin ilgisini çekmiş durumda.
 
İstanbul'da ev sahibi olmak dar ve orta gelirli aileler tarafından bir hayal olarak karşılanırken bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk kez yeni TOKİ projelerinin müjdesi verildi. Türkiye'nin 67 ilinde 140 projenin yeni dönemde hayata geçirilmesi planlanıyor.
 
Projeye Katılım Şartları Açıklandı
 
Yeni mimari anlayışıyla yatay olarak hazırlanacak olan konutlar 2+1 ve 3+1 olmak üzere değişiklik gösterecek. En önemli ayrıntısının ise mahalle konseptine uygun olarak geliştirilmesi olarak ifade edildi.
 
Başvuru yapmak için belirli kriterlere sahip olmak gerekiyor. Bu süreçte kişilerin öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmaları gerekiyor. Ayrıca projenin olduğu il ve ilçe sınırları içerisinde bir yıldan fazla süredir ikamet ediyor olması diğer şartlar arasında yer alıyor.
 
Başvuru için son tarih 19 Nisan olarak belirlenmişken kişilerin daha önce TOKİ'den konut almamış olmamaları ve konut kredisi kullanmamış olmaları gerekiyor. Kendilerine, eşlerine ve çocuklarına ait tapuda kayıtlı bir konutun bulunmaması aranan şartlar arasında. Ancak bu süreçte tarla, bağ, iş yeri ve köy evi gibi kriterler göz önünde bulundurulmayacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol