kapat ikonu

TOKİ'den indirim için son gün!

TOKİ tarafından peşin ödeme yapacaklara verilecek yüzde 20 oranındaki indirim seçeneğinin yarın itibariyle son bulması bekleniyor.

  • Emlak
  • 28 Eylül 2017 12:07
TOKİ tarafından peşin ödeme yapacaklara verilecek yüzde 20 oranındaki indirim seçeneğinin yarın itibariyle son bulması bekleniyor.
 
TOKİ tarafından dar ve orta gelirli ailelere ev sahibi olma imkanı sunarken bu süreç içerisinde bazı indirim imkanları da sunduğunu dile getirmişti. TOKi peşin ödeme yapacak ve borçlarını kapatacak olan vatandaşlara yüzde 20 oranında indirim yapma imkanı getirerek çeşitli kolaylıklar sunmayı tercih etmişti. Bu kolaylıklardan yararlanmak isteyen binlerce vatandaş peşin ödeme seçeneğinden yararlanarak daha uygun fiyata ev almak istediklerini dile getirdiler.
 
Ancak borç ödemeleri bir yıldan az kalan borçluların bu sistemden yararlanamayacakları ifade edildi. Kampanya dahilinde vatandaşlar tarafından yapılan ödemelerin 820 milyon liraya kadar ulaştığı öğrenildi. Ödeme yaparak kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların öncelikli olarak son başvuru tarihine kadar gerekli ödemeleri yapmaları öneriliyor. Başvuru sırasında kişilerin herhangi bir emlak vergisi ve aidat gibi ödenmemiş borçların kesinlikle bulunmaması gerekiyor. 2015 yılı ve sonuna doğru başlamış olan proje ödemelerinin sistemden sorunsuz bir şekilde yararlanabilecekleri açıklandı.
 
Yaz aylarında pek çok vatandaşın tatilde olmasından dolayı yapılan kampanyalardan haberdar olmadıkları belirtilmişti. Tatil sonrasında tüm vatandaşların kampanyadan sorunsuz bir şekilde yararlanmaları adına kampanyanın Eylül ayında yapılmasına özellikle dikkat edildiği belirtildi. Başvuru tarihi için yarın son gün olduğu ve vatandaşların ellerini çabuk tutmaları gerektiği belirtildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol