kapat ikonu

TOKİ Kurasız Ev Satacak

TOKİ bir süredir hayata geçirdiği çalışmalar kapsamında 80 bin liraya kura şartı aranmadan ev satışı gerçekleştireceğini duyurdu.

  • Emlak
  • 25 Ağustos 2018 13:37

TOKİ bir süredir hayata geçirdiği çalışmalar kapsamında 80 bin liraya kura şartı aranmadan ev satışı gerçekleştireceğini duyurdu.

Yükselen fiyatlar ve faiz oranları çerçevesinde konut almanın son derece zor olduğu biliniyor. Bunun üzerine 35 ilde dar ve orta gelirli vatandaşların faydalanmaları için bu süreçte yeni bir kampanyanın başlatılmasına karar verildi. Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için gerekli düzenlemelerin tamamlandığı öğrenildi.

TOKİ tarafından yapılan açıklamalar sonrasında dar gelirli vatandaşlar için konut fiyatlarının 80 bin liradan başlayacağı ifade edildi. 80 bin liradan satışa sunulacak olan konut sayısının 5 bin 543 adet olduğu ifade edildi. 35 farklı ilde konutların dağıtımının gerçekleştirildiği öğrenildi. Projenin ayrıntıları ise son derece dikkat çekti. Daha önce TOKİ konutlarında kura çekimi ile vatandaşlar ev sahibi oluyorlardı. Böylece kura şartı ortadan kaldırılmış olacak.

80 bin liralık konutların taksitlerinin 285 liradan başlayacağı ifade edildi. Konutların büyük bir kısmının dar gelirli vatandaşlar için hazırlandığı öğrenildi. Ancak vatandaşların gelirleri bu süreçte kontrol edilecek. Ayrıca daha önce üstlerine kayıtlı bir evlerinin olmaması şartı da gerekiyor. Başvuruları resmi internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol