kapat ikonu

TOKİ evleri için rekor başvuru

Ev sahibi olmak isteyen dar gelirli ve emekli vatandaşlar TOKİ’ye rekor sayıda başvuruda bulundu. 17 ilde 4 bin 340 konut için 51 bin 800 başvuru alındı.

  • Emlak
  • 11 Ocak 2016 16:41
  • Son Güncelleme: 13 Ocak 2016 16:54

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun emekli ve dar gelirli vatandaşlara ayda 250 TL taksitle ev sahibi olabilecekleri müjdesini vermesi üzerine TOKİ (Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ) Başkanı Mehmet Ergün Turan emekli ve dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için çalışmalarına hız kazandırdıklarını söyledi.

TOKİ aracılığıyla ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar 17 ilde 4 bin 340 konut için rekor bir başvuru gerçekleştirdi. TOKİ evleri için 51 bin 800 başvuru alındı.

Çalışmalarına hız kazandırdıklarını söyleyen Turan, ‘Emekliye İkinci Bahar Projesi’ kapsamında 17 ilde talep topladıklarını belirtti. Turan, “"İlk aşamada inşa edilecek toplam 4 bin 340 konut için 51 bin 800 başvuru aldık. Hiç konut sahibi olmayan emekli vatandaşlarımızı, kurayla konut sahibi yapmış olacağız" dedi.

7 İlde daha 2 bin 705 konut yapacaklarını söyleyen Turan, 17 talep topladıklarını, proje kapsamındaki diğer illerde arazi üretme çalışmalarına başladıklarını dile getirdi. Bu iller hakkında konuşan Turan,

"Şimdi 7 vilayette daha arazi ürettik, proje çalışmasını yapıyoruz. Onlar için de talep toplayacağız. Adana Sarıçam, Aksaray merkez, Eskişehir Tepebaşı, Hatay Reyhanlı, Kahramanmaraş Türkoğlu, Kayseri Mimar Sinan ve Kütahya Tavşanlı'da yapılacak 2 bin 705 konut için emeklilerden talepler toplanacak. Her ay talebin olduğu yerlerdeki ihtiyaçları karşılayacağız. Anadolu'nun birçok şehrinde, arazi üretmekte zorlandığımız birkaç vilayetimiz hariç, emekli vatandaşlarımızın taleplerine karşılık verecek bir çalışma içindeyiz” şeklinde konuştu.

Batman’daki evler emeklilere teslim edildi. Ankara’nın Mamak ilçesi Gülseren Mahallesi’nde de emekliler için yüzde 25 kontenjan ayrılmış d

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol