kapat ikonu

TOKİ başvurusu için gerekli koşullar nelerdir?

Hükümetin seçim vaatlerinden birisi daha gerçekleştiriliyor. Dar gelirli emekliye düşük faiz oranları ve uygun taksitlerle ev sahibi olma hakkı tanındı. TOKİ’nin inşa edeceği 200 bin ev kura yoluyla emekli vatandaşlara dağıtılacak. Peki, TOKİ’den uygun

  • Emlak
  • 17 Ocak 2016 22:43
  • Son Güncelleme: 17 Ocak 2016 22:45

Aylık 250 lira taksitle ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar TOKİ’nin dar gelirli emeklilere kura yoluyla dağıtacağı evlere sahip olabilmek için evrak toplamaya başladı bile. Ancak her emekli TOKİ evleri için başvuruda bulunamıyor. Başvuruda bulunmak için belirli şartları karşılamak gerekiyor.

İlk koşul dar gelirli ve emekli olmak. İkinci koşul ise T.C vatandaşı olmak. Eğer ki dar gelirli ve emekli bir vatandaşın üzerine kayıtlı başka bir evi olduğu tespit edilirse de TOKİ başvurusu onaylanmıyor. Emekli vatandaşın üzerine kayıtlı evi bulunmaması gerekiyor. TOKİ evlerinin kurasına başvurabilmek için gerekli olan bir diğer koşul da, emekli vatandaşın oturduğu yerde en az bir yıldır ikamet ediyor olması gerekliliği.

Eğer ki bu koşulları karşılıyorsanız nüfus cüzdanı fotokopiniz ve emekli olduğunuza dair bankadan aldığınız belgeyle sizler de ayda 250 lira taksitle ev sahibi olabilmek için TOKİ’ye başvurabilirsiniz.

Detaylı bilgiye TOKİ (Toplu Konut İdaresi)’nin resmi web sayfasını www.toki.gov.tr/ ziyaret edebilirsiniz.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol