kapat ikonu

TOBB Başkanı gelecekten umutlu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, gelecekten umutlu olduğunu ifade etti.

Gelecekten umutlu olduğunu dile getiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, son 25 yılda yaşanılan sıkıntıları hatırlatarak, geçen aylarda dövizdeki spekülatif dalgalanmalar yüzünden bugünlerde yaşanan sıkıntıların da aşılacağını vurguladı. Geçmişte de bu tarz sıkıntılarla karşı karşıya kalındığını anlatan Hisarcıklıoğlu, genç, dinamik, girişimcilerle birlikte Türkiye’nin bu dönemden rahat bir şekilde çıkacağına inandığını söyledi.
 
Toplantının ardından söz alan TBB Başkanı Hüseyin Aydın ise ekonomi yönetimiyle diğer bütün paydaşlar arasındaki koordinasyonun iyi olduğunu belirterek, işlerin her gün daha da iyiye gittiğini bildirdi.
 
TOBB ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından yürütülen koordinasyon ile İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası iş birliğinde bir otelde "TOBB ve TBB Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı" gerçekleştirildi.
 
KATILIMCILARIN SIKINTILARI NOT EDİLDİ
 
Reel sektör ve finans sektörünün üst düzey temsilcilerinin yanında iş dünyasından da yaklaşık 400 kişinin katıldığı toplantı, basına kapalı olarak yapıldı. Hisarcıklıoğlu, toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada Denizli ve Konya’nın ardından bu toplantının 3’üncü olduğunu kaydetti. Hisarcıklıoğlu, yarın da İstanbul'da aynı toplantıyı düzenleyeceklerini belirterek, katılımcıların bütün sıkıntılarını, dertlerini samimiyetle paylaştıklarını ve bunları finans sektörünün de not aldığını açıkladı.
 
TÜRKİYE GENÇ GİRİŞİMCİLERİYLE BUNLARI AŞACAK
 
Hisarcıklıoğlu, bu anlayışı gösterdikleri için TBB'ye ve katılan tüm bankalara teşekkür ederek, gelecekten umutlu olduğunu söyledi. Her şeyin daha iyi olacağını ileri süren Hisarcıklıoğlu, son 25 yılda Türkiye’nin yaşadığı sıkıntılı dönemlere bakıldığında hepsinin rahatlıkla aşıldığına dikkati çekti. Hisarcıklıoğlu, ‘’Bu tekerlek, bu tümsekte kalmayacak elbette sonunda iş insanları, millet ve devletimiz ile birlikte Türkiyemiz, bu tümseği kısa vadede aşacaktır. Aşmak mecburiyetindeyiz de zaten.’’ tarzında konuşarak, Türkiye’nin genç, dinamik, girişimcileriyle beraber bunları aşacağını aktardı.
 
İŞLER HER GÜN DAHA DA İYİYE GİDİYOR
 
Toplantının çok olumlu ve güzel geçtiğinden bahseden TBB Başkanı Hüseyin Aydın, toplantının ismine uygun olarak diyaloglar geliştirildiğinin altını çizerek, işlerin her gün daha da iyiye gittiğini söyledi.
 
Aydın, ekonomi yönetimiyle diğer bütün oyuncular arasında son derece olumlu bir koordinasyonun olduğunu aktararak, bunun da onun bir parçası olduğunu kaydetti. Türkiye çapında devam ettirilen bu etkinliğin bundan böyle de sürdürüleceğinin bilgisini de veren Aydın, iletişim hâlinde olup, Türk bankacılık sisteminin güçlü ve yetkin olduğunu vurguladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol