kapat ikonu

TMSF’nin enflasyona desteği devam edecek

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programına sağladığı destek yeni yılda da devam edecek.

TMSF Başkanı Gülal, enflasyona karşı açılan topyekûn mücadelede Türkiye'de kayyum olarak görev yaptıkları şirketlerin ürünlerinde en az yüzde 10 indirime devam edileceğini duyurdu.
 
Önceden 31 Aralık 2018 tarihinde son bulacağı açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı ile ilgili önemli bir çıkış TMSF’den geldi. TMSF Başkanı, enflasyona karşı açılan topyekûn mücadelede Türkiye'de kayyum olarak görev yaptıkları şirketlerin ürünlerinde en az yüzde 10 indirime devam edileceğini açıkladı.
 
KAMPANYA 3 AY SÜREYLE UZATILMIŞTI
 
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonundan (TMSF) konu ile ilgili açıklama yapıldı. Geçtiğimiz yıl eylül ayında açıklanan enflasyonun beklenilenin de üzerinde gerçekleşmesinin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın koordinesinde başlatılan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı ve ekonomide dengelenmeye ve istihdama destek için başlatılan ÖTV ve KDV indirimleri 3 ay süre ile uzatıldı.
 
TMSF, MİLLETE VE DEVLETE HER TÜRLÜ DESTEĞİNİ DEVAM ETTİRİYOR
 
TMSF, kayyum olarak çalıştırdığı şirketlerde de millete ve devlete her türlü desteğini devam ettirerek enflasyon kampanyasında süreyi uzattı. TMSF’nin yönetiminde bulunan Boydak Holding'den Bellona, İstikbal ve Mondi, Mondial, Uğur Derin Dondurucu, Alfemo, Faruk Güllüoğlu, Cacharel, Pierre Cardin, Aker, U.S. Polo Assn, Bakpi, Aynes, Royal Halı ve Sürat Kargo olmak üzere tüm şirketlerin, enflasyonla mücadeleye devam edeceği aktarıldı.
 
TMSF, KAYYUM OLARAK GÖREV YAPTIĞI ŞİRKETLERLE YÜZDE 10 İNDİRİME DEVAM EDECEK
 
Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, bunun millî bir mesele olduğunu savunarak, TMSF’nin yönettiği şirketlerle ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını vurguladı. Şirketlerin, gerek millî ekonominin büyümesini sağlayacağını gerekse enflasyonla mücadelede devletin ve halkın yanında yer alacağını dile getiren Gülal, enflasyona karşı açılan topyekûn mücadelede Türkiye'deki başta mobilya sektörü olmak üzere kayyum olarak görev yaptıkları şirketlerin ürünlerinde en az yüzde 10 indirime devam edileceğini müjdeledi.
 
ENFLASYONLA MÜCADELEYE DEVAM EDİLECEK
 
Gülal, kendilerine emanet edilen bu şirketleri büyütmek için gerekirse yeni yatırmalara imza atacaklarını belirterek, yönettikleri şirketlerin ihracatını artırarak dünya markası yapma çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi. İstihdamı artırıp iş imkânı sağladıklarını öne süren Gülal, Şirketlerin aktif büyüklüğünün yaklaşık 56,22 milyar Türk lirası, öz kaynak toplamının yaklaşık 19,92 milyar Türk lirası, şirketlerin ciro toplamının ise 21,73 milyar Türk lirasına ulaştığını anımsatarak, bu şirketlerde yaklaşık 43 bin 676 kişiye ise istihdam sağlandığını ve enflasyonla mücadeleye devam edileceğini duyurdu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol