kapat ikonu

TMSF bünyesindeki 933 şirketin piyasa değeri 55 milyar TL

TMSF bünyesinde faaliyet gösteren 933 şirketin piyasa değeri 55 milyar TL’ye ulaştı. TMSF Başkanı, şirketlerin hepsine millî servet gözüyle baktıklarını kaydederek, ona göre çalıştıklarını söyledi.

İki yıl önce TMSF bünyesine geçen Aydınlı Grup'un 2018 performansı, 2019 hedefleri ve 2023 vizyonunun paylaşıldığı ‘’Tedarik Zinciri Buluşmaları’’nın dördüncüsü, ‘’Sürdürülebilir Başarı İçin El Ele’’ mottosu ile gerçekleştirilirken, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, TMSF Fon Kurulu Üyesi Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Sarı ve Aydınlı Grup Üst Yöneticisi (CEO) Mustafa Erbey'in yanında grubun tüm tedarikçi, müşteri ve çözüm ortakları da hazır bulundu.
 
Gülal, Ocak 1017'den beri TMSF kayyumluğunda yönetilen Aydınlı Grup'un, hem kârlılık hem de ciroda tarihinin en büyük başarısını yakaladığını ifade ederek, TMSF yönetimindeki Aydınlı Grup'un 2017 yılını 1,3 milyar TL’lik bir ciroyla tamamladığını açıkladı.
 
TMSF BÜNYESİNDEKİ ŞİRKETLERİN PİYASA DEĞERİ 55 MİLYAR TL’Yİ BULDU
 
Ocak-Ekim 2018 dönemini kapsayan yılın 10 ayında cironun 1,8 milyar TL olarak gerçekleştiği bilgisini paylaşan Gülal, bu yılı 2 milyar TL’nin üzerinde bir ciroyla kapatılmasının hedeflendiğini kaydederek, TMSF bünyesinde bulunan 933 şirketin piyasa değerinin 55 milyar TL’yi bulduğunu duyurdu. Güldal, TMSF yönetimindeki şirketlerin hepsine millî servet gözüyle baktıklarını yineleyerek, ona göre çalıştıklarını vurguladı.
 
YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA BÜYÜME HEDEFİ
 
Aydınlı Grup CEO'su Mustafa Erbey, Türkiye'nin, demografik özellikleri, dinamik ekonomisi ve Avrupa pazarı içindeki konumuyla yatımcılar acısından cazip bir ülke olduğunu ileri sürerek, üretim ve ihracatı kaldıraç olarak kullanıp, katma değeri yüksek üretime ağırlık verip, istikrarlı büyümelerini sürdürmek istediklerini dile getirdi. Türkiye için üretmeye ve değer yaratmaya çalışmak istediklerini beyan eden Erbey, girişimcilik ve inovasyon gibi mottoların öncülüğünde yurt içi ve yurt dışında büyümeyi hedeflediklerini bildirdi.
 
CİRODA YÜZDE 51 ARTIŞ
 
Teknolojik altyapı, verimlilik, organizasyon ve insan kaynağına yönelik yatırımlara devam ettiklerini ifade eden Mustafa Erbey, bu sayede başarılı finansal sonuçlara ulaştıklarına dikkati çekerek, şirketlerinin faaliyet gösterdiği alanlarda başarılı sonuçlar aldıklarını, Türkiye'ye döviz kazandırmaya devam ettiklerini öne sürdü. Erbey, geçen yıla kıyasla cirolarını yüzde 51 artırdıklarına işaret ederek, başarılı büyüme performanslarının ihracata da yansıdığını kaydetti. 2018'i bir önceki yıla nazaran yüzde 52'lik bir artışla 378 milyon liralık bir ihracatla kapatmayı hedeflediklerini söyleyen Erbey, mevcut piyasa koşullarında ülke ekonomisine ihracatla katkı sağlamaktan dolayı memnun olduklarını anlatarak, bugün itibarıyla 4 bin 631 kişiye istihdam sağladıklarını bildirdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol