kapat ikonu

Tim Cook, "Çin ticari gerilimi" için Trump'la görüştü!

Apple CEO’su Cook, Beyaz Saray'da ABD Başkanı Trump ve danışmanlığını yapan kızı Ivanka Trump ile Çin ticari gerilimini görüşmek için bir araya geldi.

Apple CEO’su Tim Cook, ABD Başkanı Donald Trump ve danışmanı Ivanka Trump’la Beyaz Saray’da bir araya gelerek Çin ile yaşanan ticari savaşı görüştüler.

Görüşmenin nedeni ne?

Apple üst yöneticisi Cook, Trump ve danışmanlığını yapan kızı Ivanka’yla Beyaz Saray’da Çin ile yaşanan ticari gerilimi görüştü. Ivanka Trump tarafından yapılan açılamaya göre; Cook’un ziyareti, ülkenin önde gelen şirketlerinin CEO’larının oluşturduğu Amerikan İşgücü Politikası Danışma Kurulu üyeliği kapsamında yapıldı.

Beyaz Saray da açıklama yaptı

Ivanka Trump’tan sonra bir açıklama yapan Beyaz Saray Sözcüsü Judd Deere, "Başkan Trump, Cook ile ticaret, ABD yatırımları ve göç konularını görüştü" dedi.

Analistler, Cook’un, Amerikan İşgücü Politikası Danışma Kurulu üyesi olarak yaptığı ziyaretin, Trump’ın Çin’in yaklaşık 300 milyar dolarlık ürünün ithalatında da ek gümrük vergisi uygulayabileceğini açıklamasının ardından yapıldığına dikkat çekiyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol