kapat ikonu

Ticarette Yeni Yazar Kasa Dönemi Başlıyor

Ticaret hayatına getirilen yeni düzenlemelerin ardından yeni yazar kasa geçiş döneminin başlayacağı ifade edildi.

Ticaret hayatına getirilen yeni düzenlemelerin ardından yeni yazar kasa geçiş döneminin başlayacağı ifade edildi.
 
2018 yılının ilk gününden itibaren başlayacak yeni ticaret döneminde birtakım önemli kararların alındığı ifade edildi. Ödeme cihazı kullananların 2014 yılından itibaren yıllık kazançlarının 150 bin liradan fazla olduğu tespit edilirken 1 Ocak tarihinden itibaren ödemelerin yeni sistem üzerinden gerçekleştirilmesine karar verildi.
 
Yeni yazar kasa sistemi için firmaların büyüklüğüne göre geçişler kademeli olarak gerçekleştirilecekti. Büyük firmaların yeni yasar kasa sistemlerine geçişleri ilk olarak 2016 yılının Nisan ayında gerçekleşmişti.
 
Yetkililer tarafından yapılan duyurular çerçevesinde kademeli olarak geçişlerin yapılacağı ifade edilmişti. Son olarak 2017 yılının son günlerine kadar yeni sistemlere geçişlerin sağlanması için gerekli uyarılar yapılmış oldu. Yeni yılın ardından yapılacak geçişlerin denetimler sonrasında belirlenmesi halinde gerekli para cezalarının alınması için işlemler yapılacak. Yeni yazar kasalar için gerekli işlemlerin yapılması adına yıl sonuna kadar son süre verilmiş oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol