kapat ikonu

Ticaret Savaşlarında İsviçre Frangı Tehlikede

Ticaret savaşları son zamanlarda güvenli görülen limanları etkilemeye başladı. Bu savaşta İsviçre Frangı'nın tehlikede olduğu öğrenildi.

Ticaret savaşları son zamanlarda güvenli görülen limanları etkilemeye başladı. Bu savaşta İsviçre Frangı'nın tehlikede olduğu öğrenildi.
 
Küresel anlamda her geçen gün ticaret savaşlarının etkisi artmaya başladı. Bu savaşta bazı para birimlerinin son derece korunmasız olduğu tespit edildi. Yapılan araştırmalarda en güçsüz para biriminin bu alanda Macar Forinti ile İsviçre Frangı olduğu öğrenildi.
 
En fazla zarar görecek para birimlerinin yanı sıra en az zarar görecek para birimleri arasında da banka, ABD doları ve Japon yeninin olduğu tespit edildi. Hazırlanan raporda İskandinav paralarının özellikleri ifade edildi. Açık ve küçük ekonomilere sahip oldukları için kırılma ihtimallerinin son derece fazla oldukları ifade edildi.
 
İsviçre Frangı'nın ön plana çıkma sebebi ise bu süreçte Çin ekonomisine göre yüksek açık konumda bulunmasından dolayı kaynaklanıyor. İsviçre Frangı son zamanlarda euro karşısında baskı altında olduğu için beklenildiği gibi bir performans sergileyemediğini ifade edildi. Bunun ardından ticaret savaşları arasında sıkışıp kaldığı için riskleri de beraberinde getiriyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol