kapat ikonu

THY yeni uçaklarıyla birlikte uçuşlarını artıracak!

THY, filosuna kattığı yeni ve geniş gövdeli uçaklarla sefer sayılarını artırmayı ve daha uzun mesafelere seferler başlatmayı planlıyor.

THY, yeni ve geniş gövdeli uçak modellerinin bu yıl itibarıyla filoya katılması sonrası daha uzun hatlarda da yeni uçuşlar başlatma kararı aldı. Türk Hava Yolları, yeni noktalara seferler başlatmanın yanı sıra uçtuğu uzun hatlarda da sefer sayısını artırmak için çalışmalar yapıyor. THY bu kapsamda, 27 Nisan 2020’ye kadar haftada 7 sefer düzenlediği Washington’a olan seferlerini 10’a çıkarma kararı aldı.

Filosuna yeni uçaklar katıyor

THY, filosuna geniş gövde uçak ihtiyacının temini kapsamında, 25 adet kesin, 5 adet opsiyonlu olmak üzere toplam 30 Airbus 350-900 uçağı; 25 adeti kesin 5 adeti de opsiyonlu olmak üzere de 30 adet Boeing 787-9 uçağı filosuna katacak. Uçaklar THY filosuna bu yıldan itibaren katılmaya başlayacak. THY’nin ilk Boeing 787-9 tipi uçağı 8 temmuz da İstanbul’dan Antalya’ya uçacak. 2020 yılından itibaren filodaki yerini alacak THY’nin Airbus 350’lerinin ilkinin teslim tarihi ise gelecek yıl mart ayı olacak. Türk Hava Yolları filosunda şu an Boeing 777 ve Airbus 330 tipi uzun hatlarda uçan 89 uçak yer alırken filoya Airbus 350 ile Boeing 787’lerin katılmasıyla beraber THY yeni uzun noktalara daha uçuş yapacak. THY Meksika’ya 22 Ağustos 2019 tarihinden itibaren uçmaya başllayacak. THY Meksika’da Mexico City ve Cuncun’a, ABD’de Newark’a ve 17 Temmuz’da da İstanbul’dan Enzonezya’ya uçacak.

Sefer sayıları artacak

THY yeni uzun uçuş noktalarına sefer başlayacak olmasının yanı sıra var olan bazı uzun uçuş noktalarında da seferlerini artırıyor. O hatlardan biri de Washington olacak. THY, haftada 7 sefer yaptığı Washington uçuşlarını 10’a çıkarma kararı aldı. THY’nin Washington’a haftada 10 sefere başlayacağı tarih ise 27 Nisan 2020 tarihi oldu.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol