kapat ikonu

THY Taşınma Detaylarını Açıkladı!

6 Nisan 2019 tarihinden itibaren Atatürk Havalimanından taşınacak olan Türk Hava Yolları taşınma işlemlerinin detaylarını açıkladı.

Türk Hava Yolları geçtiğimiz günlerde yeni havalimanına 6 Nisan tarihinden itibaren taşınmış olacağını açıklamıştı. Bunun ardından Türk Hava Yolları taşınma detaylarını açıkladı. Atatürk Havalimanının kapatılıp İstanbul Havalimanının faaliyete geçmesine çok az bir zaman kaldı. Türk Hava Yolları bu konu hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Bu süreç içerisinde Türk Hava Yollarının taşınma süresince nasıl bir yol izleyecekleri de merak konusu haline geldi.
 
Türk Hava Yollarının taşınma aşamasının 5 Nisan 03:00 saatlerinde başlaması ve tüm taşınma işleminin ise 7 Nisan 00:00'da sona ermesi bekleniyor. Taşınma işleminin toplam 45 saat sürmesi bekleniyor. 45 saatin sonunda ise süreç tamamen sona erecek. Türk Hava Yolları şirket olarak aldığı kararın ardından 6 Nisan 2019 tarihinde 02:00 saatlerinden sonra Atatürk Havalimanından bir daha uçuş başlatmayacak.
 
Taşınma İşleminde 5 Binden Fazla Personel Görev Alacak
 
İki gün sürecek taşınma işlemi sırasında 707 tır seferinin yapılacağı öğrenildi. 700 operasyonel aracın kullanılmasına karar verildi. Kara yolu ile ulaşımın iki gün içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Taşınma işlemleri sırasında yollara acil durum kurtarma ekipleri her ihtimal göz önünde bulundurularak yerleştirilecek.
 
Taşınma işlemleri devam ederken bu süreçte uçuşların aksamaması için planlamalar gerçekleştirildi. Taşınma sonrasında herhangi bir sorun yaşanmaması adına yeni uçuşlarda saatlik uçuşlar 5 iniş ve 5 kalkış olmak üzere 10 uçuş şeklinde planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol