kapat ikonu

THY Pilot Alımı Gerçekleştirecek

Türk Hava Yolları tarafından yapılan yeni açıklamalar çerçevesinde büyüme hedefleri doğrultusunda bin adet pilot alımı yapılacağı belirtildi.

Türk Hava Yolları tarafından yapılan yeni açıklamalar çerçevesinde büyüme hedefleri doğrultusunda bin adet pilot alımı yapılacağı belirtildi.
 
THY tarafından uzun zamandır planlanan pilot istihdamı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının ardından pilot istihdamı konusunda merak edilen sorulara da yanıtlar verildi. Bir süredir pilot alımının yapılıp yapılmayacağı konusunda merak uyandıran ifadeler yer almıştı. Bunun ardından istihdamın artırılacağı müjdesi verildi.
 
Yeni uçakların gelmesi ile birlikte pilot istihdamının da artırılmasının son derece gerekli olduğu ifade edildi. Aynı zamanda pilot adaylarının hem yurt içi hem de yurt dışında eğitimlere gönderilerek gerektiği şekilde şekillendirilmesinin son derece önemli olduğu ifadelerine yer verildi. Pilot olmanın sanıldığı kadar zor olmadığı belirtilirken bu konuda ortaya atılan bazı iddialara kulak asılmaması gerektiği ifade edildi.
 
Pilot olarak göreve başlayan kişilerin ise 25 bin lira maaş aldıkları ifade edildi. Gerekli sınavlara girerek pilot olmaya hak kazanan adayların iki yıllık detaylı bir eğitimden geçirildiği açıklandı. Ardından eğitim sürecinde ortaya çıkan masrafların Türk Hava Yolları tarafından desteklendiği belirtildi. Bu yıl pilot alımı için bin kişilik kontenjan açıldığı açıklandı.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol