kapat ikonu

THY Personel Zam Oranlarını Açıkladı

Türk Hava Yolları tarafından imzalanan iş sözleşmeleri çerçevesinde 2019 ve 2020 yıllarında personele verilecek zam miktarları belli oldu.

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasında bir süredir görüşmeler devam ediyordu. Yapılan görüşmeler sonunda bir karara bağlandı. Yapılan görüşmeler çerçevesinde imzalanan anlaşma ile birlikte zam oranları da belli oldu. Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen bir resmi tören sonrasında 3 yıl süreli bir zam anlaşması gerçekleştirildi. Personel ve tüm kamuoyu ile paylaşılan miktarlar ise çalışanların yüzünü güldürdü.
 
Personel maaşlarının 2019 yılının ilk altı aylık yarısında enflasyon oranı artı yüzde 2 olarak belirlenmesine karar verildi. İkinci altı aylık süreçte ise enflasyon oranı artı yüzde 1.5 oranında bir zam yapılmasına karar verildi.
 
2020 yılının ilk yarısında ise enflasyon oranı artı yüzde 2 oranında bir zam yapılmasına karar verilirken ikinci yarısında ise enflasyon oranı artı yüzde 1.5 oranında zam miktarı belirlendi. son olarak 2021 yılında ise bu oranın tüm dönemlerde enflasyon oranı artı yüzde 1 olarak belirlenmesine karar verildi. Çalışanlara ek olarak bu yıl içerisinde seyyanen 5 bin lira ödeme yapılmasına karar verildi.
 
Çalışanlar Şirket İçin Çok Önemli
 
Atılan imzaların ardından konu hakkında şirket yetkilileri tarafından bir açıklama yapıldı. Türkiye'nin ve dünyanın en önemli markalarından birisi olan Türk Hava Yollarının bu noktaya gelmesinde özellikle personelin çok önemli olduğu ve bu sebeple markanın geliştirilmesi için çalışanlara gereken önemin ve değerin verildiği ifade edildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol